Hašek: Snažím se chovat tak, abych si na konci dne mohl říct: Jo, tohle jsem já

Hašek: Snažím se chovat tak, abych si na konci dne mohl říct: Jo, tohle jsem já

V souvislosti s výkony ha hřištích už se o Martinu Haškovi nepíše a nemluví více než rok. Přesně tak dlouho totiž trvá jeho spor se Spartou, které má podle úvodního rozhodnutí Sboru rozhodců FAČR zaplatit 22 milionů korun.

Pětadvacetiletý záložník i jeho zástupce Markéta Vochoska Haindlová se však před několika týdny odvolali a kauza se tak potáhne i v roce 2021...

"Věděl jsem, že to bude složité. Ale i s tím jsem do toho šel. Jde mi o princip. Sklopit krovky a nechat se od někoho ničit by mi nedávalo smysl. Snažím se chovat tak, abych si na konci dne mohl říct: Jo, tohle jsem já," uvedl na stránkách Sport Magazínu exsparťan s minulostí ve Vlašimi, Pardubicích, Viktorii Žižkov či Bohemians 1905.

S tím, že nemá nejlepší jméno u široké veřejnosti, ale počítal již dopředu, kdy se rozhodl svému bývalému klubu postavit. O svůj pohled na věc se již v minulosti podělil ve velkém zářijovém rozhovoru, ale neustále se obhajovat nehodlá.

"Pokud bych nebyl připravený nést následky, bylo by to hloupé. Já jsem se opravdu snažil to překousnout. Proto jsem vydržel ve Spartě až do zimy. Respektuju svobodu člověka, otázkou vždy je, jaký je zdroj informací, na základě kterých se daný postoj utváří. Ale každý má právo na názor. Mně je jedno, co si o mně myslí lidé, kteří mě neznají, záleží mi na těch, které mám rád,“ citoval jeho slova server isport.blesk.cz.

Poslední soutěžní zápas odehrál syn stejnojmenného trenéra, jenž by v posledních měsících spojován s odchodem do turecké, izraelské i polské nejvyšší soutěže, 8. 12. 2019 proti Mladé Boleslavi a byť na trávníku vydržel jen hodinu, i tak se mu podařilo zapsat do střelecké listiny.

Absurdní. Poborský, jenž v roce 2011 pomohl Berbrovi ovládnout ligu, by měl nyní coby šéf FAČR čistit fotbal?

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.