Zidane se naštval na trenéra Barcelony. My si na rozhodčí nikdy nestěžujeme, zní z Madridu

Zidane se naštval na trenéra Barcelony. My si na rozhodčí nikdy nestěžujeme, zní z Madridu

Rivalita mezi Realem Madrid a Barcelonou asi není potřeba dlouho rozebírat. Zejména mediální přestřelky Josého Mourinha, extrenéra Realu, a Pepa Guardioly, bývalého kouče Barcelony, stály za to. Nynější trenér Bílého baletu Zinedine Zidane je v tomto mnohem zdrženlivější, i přesto mu ale nyní ruply nervy.

Francouzská legenda byla skvělým záložníkem a nyní je geniálním trenérem, všeobecně se o něm ale ví, že se jedná o velmi introvertní osobu, která nevyvolává příliš mnoho konfliktů. Do kabiny Realu sice nikdo nevidí, žádné informace ale nevychází ven a na hřišti to většinou funguje. Úspěchů zažil Zidane jako trenér už více než dost.

Jeho oponent Ronald Koeman, trenér Barcelony, ovšem takový není. Realu se sice letos nedaří podle představ, i přesto je na tom ale o poznání lépe než Barcelona. Koeman se ale vymlouvá, že Bílému baletu pomáhá rozhodčí. Podle něj měli totiž hosté v utkání Real Madrid - Granada (2:0) kopat penaltu, rozhodčí ji ale nenařídil.

"Bylo to jasné, poznal by to každý. Nechápu to. Bylo jasné, že měla být nařízena penalta proti Realu," tvrdí Koeman. Jenže kouč Realu čest svého klubu hájil. "Koemanův výrok mě naštval. Rozhodčí jsou součástí hry a je potřeba jejich rozhodnutí vždycky respektovat. Já sám se na sudí nikdy nevymlouval. Nebudu to dál komentovat, musíme se soustředit na další zápas a to bych doporučil i jim," tvrdí francouzský trenér.

zdroj: sportskeeda.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.