Jarošíkova úspěšná mise v Ústí končí. Bývalý hráč Chelsea převezme tým slovinského mistra

Jarošíkova úspěšná mise v Ústí končí. Bývalý hráč Chelsea převezme tým slovinského mistra

V létě se začínající trenér Jiří Jarošík ujal druholigového Ústí nad Labem, což bylo vůbec jeho první trenérské působení poté, co dělal asistenta v Liberci a Ružomberoku. Po pouhém půl roce v Ústí nad Labem ale končí a stěhuje se do Slovinska.

Jarošík má podle fotbalových expertů velkou trenérskou budoucnost a úspěšné bylo i jeho angažmá, přestože zde vydržel pouze půl roku. Nebyl však odvolán, nýbrž dostal nabídku posunout se dopředu. Jarošík bude příští rok vést fotbalisty Celje, kteří v minulé sezóně vyhráli slovinský titul.

V letošní sezóně Prve Ligy jsou ale až sedmí. Místní nejvyšší soutěž má navíc pouze deset týmů. Obhajoba titulu tak vůbec nebude jednoduchá a pro Jarošíka bude ve své první půlsezóně až nemožná, na první Maribor totiž ztrácí až patnáct bodů. I přesto ale místní vedení věří, že Jarošík naváže na své působení na severu Čech a že se výkony Celje zlepší.

Mladý trenér ukončil hráčskou kariéru až v roce 2015, nejvíce je jeho jméno spojeno s působením ve Spartě Praha a v Chelsea, kromě toho ale působil ve skotském Celticu, v anglickém Birminghamu, v ruských týmech CSKA Moskva a Křídla Sovetů Samara a na závěr kariéry oblékal i dres španělských klubů Real Zaragoza a Deportivo Alavés. Trénování se věnuje od roku 2017.

zdroj: nk-celje.si

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.