Plzeňský Staněk: Potřebujeme dostat zpět ztracené sebevědomí, protože kvalita týmu je obrovská

Plzeňský Staněk: Potřebujeme dostat zpět ztracené sebevědomí, protože kvalita týmu je obrovská

To, aby byla západočeská značka z Doosan arény po podzimní části Fortuna:ligy až devátá, už se hodně dlouho nestalo. Pouhá jediná výhra z posledních sedmi duelů však dokazuje to, že se tak děje zcela zaslouženě...

Plzeň nezvládla ani rozlučku s rokem 2020 proti Slavii, které ve Štruncových sadech podlehla nejtěsnějším možným rozdílem. Čtyřiadvacetiletý gólman Jindřich Staněk si tak připsal neúspěšnou premiéru na domácím stadionu...

"Čekal jsem na šanci, pracoval jsem tak, abych byl připraven. Je škoda, že jsme to výsledkově nezvládli. Hodně to mrzí, měli jsme špatnou sérii zápasů a věřili jsme, že to v prosinci zvládneme zvrátit na svoji stranu, což se nám určitě nepovedlo,“ zhodnotil poslední duely kolega zkušenějšího Aleše Hrušky, jehož slova nabídl web fcviktoria.cz.

Rodák ze Strakonic, jenž v minulosti prošel Evertonem i Spartou, doufá, že příští kalendářní rok 2021 bude mnohem lepší. "V přípravě musíme makat. Sezonu chceme nějakým způsobem zachránit, protože takové výsledky nejsou hodné tomuto klubu. Musíme se všichni zvednout, dát hlavy nahoru a jít dál. Potřebujeme dostat sebevědomí zpátky do nás, protože kvalita týmu je obrovská," objasnil strážce svatyně, jenž na současné adrese hostuje z Dynama České Budějovice.

Odvetnou část ročníku zahajuje Viktoria 17. lednový den na půdě sedmnácté Příbrami a papírově bude velkým favoritem i přes nepříznivou sérii z posledních týdnů. Souboj bude pikantní i z toho důvodu, že u Litavky nyní operuje plzeňská legenda Pavel Horváth.

Slavia míří ke zlatému hattricku. Kdyby měl Guľa „gule“, odstoupil by v Plzni sám. A vědí sudí, že Berbr sedí v base?

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.