Ladra se podle Pelty přesune za Jarolímem. Odchod Rady by prý byla pro Jablonec komplikace

Ladra se podle Pelty přesune za Jarolímem. Odchod Rady by prý byla pro Jablonec komplikace

Byť třiadvacetiletý záložník Tomáš Ladra odehrál v dresu Jablonce 13 podzimních zápasů (8 startů v základu a 739 odehraných minut přetavil ve dva přesné zásahy), na Střelnici už by v jarní části operovat neměl.

Jak na serveru iSport.cz potvrdil jablonecký majitel Miroslav Pelta, středopolař s minulostí v Pardubicích by se měl vrátit do svého kmenového klubu, kterým je Mladá Boleslav, jíž nedávno opět převzal Karel Jarolím.

Zimní přípravu už by tak vítěz letošního Tipsport Malta Cupu měl strávit právě ve městě automobilů, což může být vzhledem k tomu, že nezasáhl pouze do jediného ligového duelu, pro severočeské fanoušky zelenobílých barev překvapení.

Překvapením je jistě i průběžná druhá pozice před Spartou a dalšími. Minimálně pro zmíněného Peltu, který v létě opět čelil výrazné obměně kádru, k níž ho dohnaly i finanční potíže.

Rozpočtu by jistě pomohlo i předčasné uvolnění kouče Petra Rady, který byl v poslední době spojován s nástupem do Viktorie Plzeň. Bývalý šéf českého fotbalu však ozřejmil, že nic takového se s největší pravděpodobností nestane...

"Nemám informace, že by měl trenér nabídku z jakéhokoliv jiného klubu. Kdyby odešel, byla by to pro nás komplikace. Trenér je svérázný, agresivní. Právě jeho agresivita chyběla třeba v poločase utkání s Brnem, když byl v karanténě. Pokud to hoří, ani v kabině nechci být," citoval Deník Sport slova ostříleného funkcionáře na adresu horkokrevného odborníka.

Dvaašedesátiletý nadřízený Doležala, Schranze, Hrubého a spol. už vládne v Jablonci od ledna 2018, což znamená, že příští měsíc oslaví u daného kormidla přesně tři roky.

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.