Největší výzva pro mě je bavit lidi, aby se dívali na Slavii rádi, tvrdí Trpišovský

Největší výzva pro mě je bavit lidi, aby se dívali na Slavii rádi, tvrdí Trpišovský

Zimní příprava i přestupové období bude v této sezoně jiné, než obvykle. Jak se chystá oboje uchopit hlavní trenér sešívaného "S" Jindřich Trpišovský, jehož svěřenci vládnou prvoligové tabulce a ve hře jsou také v rámci domácího poháru i Evropské ligy?

"Možná je to pro nás výhoda. Dlouhodobě máme problém s prvním jarním zápasem, loni jsme prohráli na Bohemce. Je to experiment, úplně nová věc, hráči si pořádně neodpočinou, ani pořádně nenatrénují. Pak nás čekají čtyři měsíce v obrovském zápřahu, plus reprezentace, plus jednadvacítka, plus Euro a pak zase start do nové sezony. Hráče čeká strašně náročný rok, málokdo si to uvědomuje, protože každý bere, že to je sport, že je to zábava, což je, ale na druhou stranu je to i strašně psychicky a fyzicky náročné. Hráči v létě neměli volno, teď mají minimální a v létě ho znovu mít nebudou. Je to rozdíl u někoho, kdo je v týmu rok, ale třeba Ondra Kúdela nebo Honza Bořil, ti jedou třetí rok v kuse. Není to úplně jednoduché," upozornil na stránkách slavia.cz exkouč Žižkova a Liberce.

Je to ovšem anglický režim, na který jsou přední západoevropské značky zvyklé. "V Premier League sice hrají nonstop celý rok, ale pak mají hráči volno dva měsíce, pokud to nejsou reprezentanti. Ale i ti pak dostanou volno na prvních několik kol. Je tam zásada, že hráč má alespoň pět týdnů volno a pak hraje celý rok, ale tady to není. Bude to nová zkušenost, pro hráče je to asi výhoda, že nemusí absolvovat galeje, na které jsou zvyklí v přípravě. Musíme se s tím srovnat, nebude pořádné volno ani pořádná příprava, bude to takový hybrid. A pak už se bude jen hrát," pokračoval šéf Stanciua, Ševčíka, Masopusta a spol.

Jaké si bude klást do roku 2021 sportovní cíle? "Výzev je hodně, i když máme o utkání méně, půjdeme do jara z prvního místa. Určitě budeme chtít obhájit titul. Máme před sebou obrovskou výzvu v podobě Leicesteru, momentálně špičky anglické ligy. Navíc začne ještě český pohár… Největší výzva je neusnout na vavřínech a dál pracovat. V některých činnostech se potřebujeme nadále zlepšovat. Nesmíme létat v oblacích, fotbal je v tomhle ohledu ohromně spravedlivý. Když máte sportovní formu a daří se vám, tak musíte dělat všechno pro to, abyste ji udrželi. Když odejde, tak se strašně těžko získává zpátky. To si myslím, že platí pro nás od nejvyššího vedení přes trenéry až po hráče. Největší výzva pro mě je bavit lidi, aby se dívali na Slavii rádi. Nejenom optikou úspěšných výsledků, ale abychom dávali góly, dostávali se do šancí a hráli atraktivně," citoval web slavia.cz slova renomovaného čtyřiačtyřicetiletého odborníka.

Ten si v rámci svátků "vypnul" telefon na pár dní, ale na fotbal myslet nepřestal. "Máme deset dní se připravit na všechno. Do toho budeme řešit asi pravděpodobně příchody, doufám, že ne moc odchody," uzavřel Trpišovský.

Od rudého Hložka až po sešívaného Ševčíka aneb 7 nejdražších akvizic soudobé Fortuna:ligy

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.