Stanciu: Lidé očekávají, že v každém zápase na gól přihraju nebo ho dám, ale to bohužel nejde

Stanciu: Lidé očekávají, že v každém zápase na gól přihraju nebo ho dám, ale to bohužel nejde

V Česku velmi dobře známý rumunský reprezentant v sešívaných službách Nicolae Stanciu (27) neměl až tak výraznou podzimní část, jak by možná mnozí čekali. 

12 startů ve Fortuna:lize a 871 odehraných minut ale nakonec přetavil ve tři branky a tři gólové asistence, což úplná tragédie není.

Tím spíš, že přihrávek do gólové šance vygeneroval exsparťan s minulostí v FCSB či Anderlechtu devatenáct, což je čtvrté nejvyšší číslo v celé soutěži.

Podle jeho šéfa Jindřicha Trpišovského sehrál nejlepší utkání v ročníku 2020/2021 právě těsně před svátky na plzeňské půdě a souhlasil s tím i sám špílmachr slavného "S"...

"V této sezoně možná ano. Po vyřazení s Midtjyllandem z Ligy mistrů a vyřazení Rumunska z baráže o Euro během jednoho týdne jsem se necítil dobře, nebyl jsem ve formě. Ale vždy když nastoupím, snažím se pomoct týmu. Někdy mi to jde víc, někdy méně. Lidé očekávají, že v každém zápase na gól přihraju nebo ho dám, ale to bohužel nejde," krčil rameny záložník úřadujícího šampiona ze Sinobo Stadium.

Vyloupení v Doosan aréně ho však povzbudilo. Tím spíš, že nynější lídr má na v současnosti devátou Viktorii více než slušný náskok 15 bodů.

Vítězství na půdě velkého rivala si velmi cenil. Slavia díky tomu přezimuje na čele tabulky s náskokem šesti bodů a na devátou Plzeň má k dobru dokonce 15 bodů. "Jsme všichni velmi šťastní. Bylo to poslední utkání roku, chtěli jsme jej zakončit výhrou. S Plzní to je vždy speciální, hráli jsme proti jednomu z nejlepších týmů v Česku. Abychom tady uspěli, musíme se pokaždé vydat dvakrát více než obvykle. Hraje se zde velmi těžko, vítězství je o to cennější a sladší," vrátil se k poslednímu vystoupení v kalendářním roce 2020 Stanciu.

Jeho ofenzivní dovednosti bude Slavia potřebovat již 16. ledna v dalším ligovém utkání proti čtvrté Sigmě Olomouc.

Nejlepší kanadské bodování v lize? Do první trojky se dostal hráč Baníku, Budějovic i Slovácka

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.