Chvála od Mourinha se hezky poslouchá, libuje si Souček po životní sezoně

Chvála od Mourinha se hezky poslouchá, libuje si Souček po životní sezoně

Má za sebe první a veleúspěšný rok v nejslavnější lize světa. Tomáš Souček prožívá nejpovedenější období kariéry a s nadšením bilancuje.

Nenahraditelný. Defenzivní štít West Hamu od června nechyběl v Premier League ani minutu a patří mezi klíčové muže znovuzrozených Hammers. Tomáš Souček je u Kladivářů nadšený a oni jsou nadšení z něj. Po roce na Britských ostrovech se pro Idnes.cz jal bilancovat.

Anglie vždycky byla a je mým snem. Před každým zápasem vzpomínám, jak jsem Premier League dřív sledoval, teď mám možnost ji hrát. Navíc jsem rád i za to, že kluci, kteří jsou ve West Hamu už spoustu let, říkají, že takovou partu, jako je tady teď, nezažili.“ ohlíží se za zatím velmi úspěšným působením. 

Jeden z nejnebezpečnějších hlavičkářů napříč slavnou soutěží si také vyslech řadu pochval, nejvýš pak zjevně řadí tu z úst slavného Josého Mourinha "„To se samozřejmě hrozně hezky poslouchá, stejně jako například chvála od trenéra Mourinha a dalších. Ale já jsem teď ve West Hamu, na který se plně soustředím, a jsem tu šťastný.“ zdůrazňuje svou spokojenost na současné adrese.

Nezapomíná však i na Slavii odkud se k světovému fotbalu odpíchl.

„Chvilku mi přišlo, že když jeden hráč předvedl v české lize dobrý výkon, tak hned pomalu přestupoval do West Hamu,“ konstatuje Souček. „Je ale dobře, že jsme s Vláďou Coufalem dokázali, že i kluci z české ligy mohou jít do Anglie přímo.“ na jehož slova zjevně dávají i u Hummers. V souvilosti s West Hamem se totiž spekuluje o několika hráčích sešívaných.

„Pomohlo mi, že jsem ze Slavie přišel fyzicky výborně nachystaný. Jsem šťastný, že mi trenéři věří, že hraju všechny zápasy, a přeju si, aby to vydrželo co nejdéle,“ pokračoval ve vypočítání pozitivních atributů, které nabral pod vládou Jindřicha Trpišovského.

A jak nejlepší český hráč podzimu postupně zvykl? „Když jsem přestupoval, každý zápas tady pro mě byl jako v Lize mistrů nebo Evropské lize. Jen se hrál každé čtyři dny,“ popisuje Souček. „Postupem času jsem si na tempo i kvalitu hráčů zvykl. Vidím ji každý den na tréninku, přizpůsobuju se. Teď už je to pro mě normální.“ uzavírá.

Pevně doufáme, že se sympatickému rodákovi z Havlíčkova Brodu bude dařit i nadále. V létě by z toho mohl být mimořádně zajimavá změna adresy.

 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.