Legendární Stadion Za Lužánkami dostane nový život. Zahraje si tam ještě někdy i Zbrojovka?

Legendární Stadion Za Lužánkami dostane nový život. Zahraje si tam ještě někdy i Zbrojovka?

Zbrojovka Brno momentálně hraje své prvoligové zápasy na stadionu v Králově Poli na Srbské, v srdci má ovšem hlavně legendární stadion Za Lužánkami, kde získávala úspěchy v minulém století. Co se ale se stadionem stalo?

Svatostánek dlouho chátral, v roce 2015 ovšem fanoušci Zbrojovky jako brigádníci stadion uklidili a skvělou rozlučku s kariérou na něm poté uspořádala místní legenda Petr Švancara. Ligové standardy však tento stadion ani náhodou nesplňuje a už dlouho se hovoří o rekonstrukci, ta ale asi nakonec neproběhne.

Spíše to vypadá na rekonstrukci stadionu na Srbské, který také nevypadá zrovna nejlépe. Brněnský stadion má pojmout až dvacet tisíc diváků, parkovací místa v podzemí či nové tribuny. Co se ale stane se starým hřištěm, kde ještě loni legendy Zbrojovky včetně současného trenéra Richarda Dostálka remizovaly se Sigmou Olomouc?

Svatostánek dostane na starost firma Starez-Sport, která plánuje z těchto hřišť udělat tréninkové plochy pro mládež, dostane se prý ale i na různé kulturní akce. 

zdroj: brnensky.denik.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.