Trpišovský: Většina hráčů má celou kariéru ještě před sebou. To je pro Slavii obrovský příslib

Trpišovský: Většina hráčů má celou kariéru ještě před sebou. To je pro Slavii obrovský příslib

Pražská Slavia míří za dalším ligovým titulem a dokládá to i uplynulý podzim, který vršovický klub zakončil na prvním místě v tabulce. Sešívaní tak dokazují, že i citelné odchody dokážou nahradit a kouč Trpišovský si pochvaluje především bojovného ducha v kabině, která čítá poměrně mladé tváře s možnou velkou budoucností.

Slavia vede ligu o pět bodů před druhým Jabloncem, navíc má ještě jeden zápas k dobru. Kouč Jindřich Trpišovský se v obsáhlém rozhovoru pro klubové stránky vyjádřil i faktu, že pracuje s poměrně mladým týmem.

„Jsem z toho nadšený, jak se nám daří s kluky pracovat. Samozřejmě je to fotbal a nevíme, co bude za měsíc. Může někdo odejít nebo se zranit. Když se ale podíváme na strukturu našeho kádru, tak vidíme, že tam jsou dva tři hráči okolo třicítky, kteří patří k lídrům kabiny a mají velice dobrou výkonnost. Zbytek hráčů má celou kariéru před sebou a stejně dokážou hrát na takové úrovni. To je pro Slavii obrovský příslib a je jen na nás, jak s tím naložíme,“ nechal se slyšet kouč lídra tabulky.

I přes četné úspěchy ale zůstává obezřetný a vnímá, že prostor pro zlepšení i v jeho řadách neustále je. „Náš tým zdaleka není hotoví, to pak vidíme v některých zápasech jako třeba s Brnem nebo Bohemkou. Ještě neumí tak plynně reagovat na vývoj některých utkání, což u toho předchozího byla větší výhoda, hráči měli obrovské zkušenosti. Potenciál v týmu a jednotlivých hráčích je obrovský,“ dodal Trpišovský.

Zdroj: Slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.