Skončí po prezidentských volbách Koeman na lavičce Barcy? Oba kandidáti ho chtějí nahradit

Skončí po prezidentských volbách Koeman na lavičce Barcy? Oba kandidáti ho chtějí nahradit

Dny holandského trenéra Ronalda Koemana ve službách Barcelony mohou být sečteny. Vše bude záležet na tom, koho si Katalánci zvolí do prezidentského křesla. Volby o nejvyšší post v klubu jsou naplánovány na 24. ledna 2021.

O tuto funkci bojuje celkem devět uchazečů, avšak průzkumy drtivě favorizují osmapadesátiletého Joana Laporta (okolo 50 %), který už v letech 2003 až 2010 ve funkci prezidenta působil a klub vytáhl na vrchol. Druhé místo průzkumy přisuzují osmačtyřicetiletému podnikateli Víctoru Fontovi (okolo 13 %). Ostatní kandidáti mají kolem jednoho až tří procent. Necelých 20 % dotázaných se ještě nerozhodlo.

Oba dva zmínění největší favoriti mají něco společného. Pokud budou zvoleni chtějí nahradit nynějšího trenéra Koemana.

Laporta chtěl nejprve zpět přivést Pepa Guadrioly, ale ten nakonec prodloužil smlouvu s Manchesterem City. Španělský deník Diario Gol informoval, že Laporta má v rukávu další eso. Tím je Jürgen Klopp. Kouč Liverpoolu je známý svými trenérskými metodami i herním stylem, který jeho mužstvo v posledním období předvádí. Jenže Klopp má s Liverpoolem platnou smlouvu až do léta 2024, což by pro Barcelonu znamenalo, že by musela zaplatit nemalé odstupné, což vzhledem k finanční situaci na Camp Nou není pravděpodobné.

Druhý kandidát Font by zase rád jako trenéra viděl Xaviho Hernándeze.

Zdroj: diariogol.com, mundodeportivo.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.