Určitě v Hradci nebudeme nikoho držet na sílu, upozornil Frťala. Jaké 2 Votroky měl na mysli?

Určitě v Hradci nebudeme nikoho držet na sílu, upozornil Frťala. Jaké 2 Votroky měl na mysli?

Po podzimní části FNL je největším favoritem na postup do první ligy Hradec Králové, který vévodí tabulce. Kouč Votroků Zdenko Frťala přivítal na začátku zimní přípravy na umělém trávníku Malšovickoho stadionu bezmála 30 hráčů a má tedy z čeho vybírat...

Z hostujících hráčů Daniela Vašulína a Jana Závišky už se stali na východě Čech po uplatnění opce kmenoví hráči. "Jsem za to rád. Svými výkony na podzim si o to řekli," pronesl známý stratég na webu fchk.cz.

Z béčka si do přípravy áčka stáhl trio Marek Kejř, Jakub Kosař a Jan Mahr. Může se v něm někdo z nich i udržet? "Uvědomuju si, že byl jejich podzimní zápasový program ukončený předčasně, budou to mít určitě složité. Musejí se s tím poprat. Určitě s námi teď nejsou jen do počtu, šanci si zasloužili. Honza Mahr ji má už potřetí, z různých důvodů to v minulosti nevyšlo, ale svými výkony si o ni řekl zase. Pro Kejříka je to první setkání s dospělým fotbalem. V Kosim je velký potenciál, zbrzdily ho zdravotní faktory. Ale to, že jsou tady, si všichni zasloužili," upozornil padesátiletý rodák z Nitry.

Lídr druhé ligy nyní ve svém prostředí zkouší i Rostislava Baďuru a Konrada Zaradného. "Oba jsou rychlí krajní hráči. Dostanou prostor, aby ukázali svoje kvality u nás. A uvidíme," doplnil trenér, jenž asistentsky prošel také Spartou.

Jak vypadá situace u Michala Trávníčka, který se do Hradce vrátil z Chrudimi? "Neustále ho pronásledují zranění, to je pro něj limitující a určitě i deprimující. V tréninkovém procesu s ním počítáme, je to náš hráč, základním předpokladem je, aby zůstal zdravý. Má výbornou kopací techniku, hezky se na něj dívá, měl by být agresivnější v osobních soubojích. Tím mu nenápadně našeptávám, co bych od něj chtěl. Ale jsem rád, že je tady," pokračoval stránkami fchk.cz citovaný kouč s minulostí v Čáslavi, Varnsdorfu, Podbrezové i Jablonci.

Hradec také řeší budoucnost Daniela Procházky a Jakuba Šípka, kteří toho v posledních měsících příliš neodkopali a pravděpodobně odejdou. "Můžu k tomu říct to, že oba přišli po podzimu s tím, že necítí, že dostávají tolik prostoru, kolik by si představovali. Domluvili jsme se s nimi a s jejich agenty, že si můžou hledat jiné působení, ať už formou hostování, nebo přestupu. Zatím si nic nenašli. Je dobře, že jsou nespokojení, že nehrají, ale důvody jsme si po podzimu důkladně rozebrali. A určitě tady nebudeme nikoho držet na sílu," uzavřel Frťala, jenž už pomalu vyhlíží také návrat rekonvalescentů Patrika Vízka a Jana Mejdra, kteří by se k jeho souboru mohli opět připojit na přelomu ledna a února.

Ústí už sehnalo náhradu za Jarošíka. Třetího týmu druhé ligy se ujal nositel slavného jména...

Zdroj: fchk.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.