Trpišovský: Pohyb ven určitě bude. Teď máme z kádru 9 lidí mimo hru, takže budeme hráče uvolňovat postupně

Trpišovský: Pohyb ven určitě bude. Teď máme z kádru 9 lidí mimo hru, takže budeme hráče uvolňovat postupně

Lídr ze Slavie pozvolna ukončuje krátkou zimní přípravu a vyhlíží sobotní domácí střet se Sigmou Olomouc. Hlavní kouč vršovického "S" Jindřich Trpišovský přiznal, že šlo o složité období, které dosud nezažil. Jeho klub měl během první tří dnů přípravy hned 22 pozitivních...

"Komplikované bylo úplně všechno. Měli jsme hráče v Africe, kteří měli letět rovnou na soustředění do Portugalska, místo toho se jejich letenky narychlo rušily. Každý se vracel v jiném termínu, třeba Oscar musel zůstat pět dní v Libérii, protože nebyl spoj. Další přišli na letiště a nepustili je, protože byli pozitivní. Někdo měl lehký průběh, někdo těžší, někdo nebyl nemocný, ale byl na jiném kontinentu. Bylo hodně náročné všechno sladit, každý zvládl jiné dávky. Na někom nezanechal covid žádné stopy, jiný je čtrnáct dní mimo s respiračními problémy. Dalšího to zasáhne na ještě delší dobu. Vypadli nám i oba kondičáci, na pár trénincích byli jen trenéři brankářů. Navíc jsme nemohli tréninky ani natáčet. Spoustu věcí jsme řešili přes telefon, přes konferenční hovory. Ale už jsme u týmu déle, všechny hráče známe a oni znají cvičení, která na tréninku pravidelně opakujeme. Pro ně to až tak velká změna nebyla, spíš pro nás byla příprava na tréninky netypická," ozřejmil na stránkách slavia.cz bývalý kouč Žižkova či Liberce.

Krizovému režimu už čelí kluby téměř rok. Jak vidí nejbližší budoucnost? "Vůbec nevím. Je to pro všechny únavné, složité. Někteří kluci už nemoc jednou prodělali a teď ji mají znovu, někomu se vytváří protilátky, někomu ne. Samozřejmě se všichni upínali k tomu, že až se promoříme, doba bude normálnější, ale ono to tak vůbec být nemusí. Nechci mluvit o vakcínách, v tom se nevyznám. Někdo je po prodělání COVID 19 imunní tři měsíce a jinému se ani nevytvoří protilátky. Někdo prodělal covid tři týdny zpátky a pořád protilátky nemá, takže může být znovu nemocný třeba zítra. Je to nekonečný příběh a nevím, jak z toho ven. Je dobře, že fotbal běží, že se můžete dívat alespoň v televizi, ale je jasné, že každý by byl radši, kdyby lidi mohli na stadion. Nikdo z nás neví, kdy se to zlepší," pokračoval na slavia.cz šéf Stanciua, Olayinky, Musy a spol.

Je už kádr pro jaro uzavřen, nebo ne? "Ještě doplníme brankářský tým. Pohyb ven určitě bude, je nás hodně a potřebujeme, aby někteří kluci hráli. Přestupní termín končí osmého února, uvidíme, jak se všechno vyvine. Aktuálně máme z kádru devět lidí mimo hru, takže budeme hráče uvolňovat postupně. A taky je samozřejmě třeba dojednat podmínky s kluby, do kterých by odešli," ozřejmil čtyřiačtyřicetiletý stratég, jehož svěřenci sehráli tento týden mezi sebou tréninkový duel, v němž padlo 10 branek.

Jaký podle něj bude naťuknutý víkendový střet se Sigmou? "Uvidíme. Může se stát, že na začátku budou komplikace, vždyť první pořádný trénink jsme měli pět šest dní před prvním zápasem. Pro hráče, kteří covid prodělali nebo byli v karanténě, to bude složitější. Pro ostatní zase může být výhoda, že ještě den před Vánoci hráli, takže pauza nebyla až tak dlouhá. Ale projeví se to určitě, jistě nejen na nás. Když budu hledat na špatném něco dobrého, tak to, že jsme si tím prošli v pauze. Je to lepší než v době, kdy liga a poháry poběží. Máme pořád dost hráčů, kteří covid neprodělali, ale chceme mít širší kádr, pro případ, že by třeba vypadlo v rozjeté sezoně deset kluků. Máme jich teď dost na to, abychom vše zvládli od prvního kola," uzavřel na slavia.cz citovaný trenér obhájce titulu.

Zamává Bruggám po Krmenčíkovi také Deli? Emre láká exslávistu do Fenerbahce za Novákem...

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.