Brzký odchod z Androva stadionu potvrdil i Kiselův klient Houska: Jsem rozhodnutý pokračovat jinde

Brzký odchod z Androva stadionu potvrdil i Kiselův klient Houska: Jsem rozhodnutý pokračovat jinde

Zatímco Šimon Falta už je z Androva stadionu pryč, další odchovanec v jedné osobě David Houska stále zůstává. Na Hané už se však zdrží jen necelý půl rok...

"V případě, že by přišla nabídka na hráče, kterému končí smlouva, musela by přijít nabídka v takové výši, jakou je ohodnocený hráč se smlouvou na další rok a půl. Nemám žádné signály, že by taková nabídka měla přijít. Nikdy nenechávám jednání o smlouvě na poslední chvíli. Už více než rok víme, že kluci s končícími smlouvami je nechtějí prodloužit, protože mají nějaký věk a chtějí změnu. V Sigmě Olomouc to není o tom, že bychom jim nedokázali vytvořit podmínky, nebo ty stávající dokonce vylepšit. Tito hráči jsou tady od žáků, a jak sami tvrdí, chtějí změnit prostředí," připomněl na webu sigmafotbal.cz sportovní ředitel Ladislav Minář.

Sedmadvacetiletý středopolař si řekl, že už je změna nutná. "Jsem takhle rozhodnutý. Nikdy to nemůžete říct na sto procent, ale chci po sezoně pokračovat jinde," přiznal na sigmafotbal.cz hráč, jenž se pohybuje v áčku Sigmy desátou sezonu v řadě.

"Nejde primárně o peníze, chci se pořád posouvat jako hráč, rozvíjet se, ověřit i třeba v jiné soutěži schopnosti a naplnit potenciál, který věřím, že mám. Hlavně si to vyzkoušet, pak si můžu říct, jestli na to mám. Kdybych byl celou kariéru na jednom místě, tak to není dobře," zaznělo z úst nynějšího svěřence Radoslava Látala.

Ten je spojován s odchodem poslední dva až tři roky. Klubu svého srdce však bude oddaný až do poslední možné chvíle. "To jsem si mohl říkat v hodně případech v minulosti, jsem už naučený, beru to tak, jak to je. Vždycky, když vlezu na hřiště, budu se snažit co nejvíc pomoct týmu,“ doplnil záložník, jenž spadá pod agenturu, které šéfují Karol Kisel s Martinem Latkou.

Manažeři by měli mít v létě o něco volnější ruce, než nyní. Volný hráč zadarmo by se mohl dočkat ještě lepšího angažmá, než když je pod smlouvou. "Nechci být konkrétní. Bylo by nejlepší, kdyby se sešla kvalitní dobře ohodnocená soutěž. Uvidíme,“ zakončil na stránkách sigmafotbal.cz Houska.

Čvančara v Jablonci nebyl spokojen s herní vytížeností: Začal jsem cítit, že by bylo dobré to zkusit jinde

Zdroj: sigmafotbal.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.