V Realu byl pro smích, ve Frankfurtu jsou z něj ale nadšeni. Eintracht velkolepě vítá Joviče

V Realu byl pro smích, ve Frankfurtu jsou z něj ale nadšeni. Eintracht velkolepě vítá Joviče

Srbský útočník Luka Jovič zažil v dresu Eintrachtu Frankfurt velmi povedenou sezónu 2018/19, kdy tým jako hlavní střelec táhl až do semifinále Evropské ligy a k sedmému místu v německé bundeslize. Pak ale přestoupil do Madridu.

Real Madrid koupil srbského mladíka za 70 milionů euro a sliboval si od něj, že bude konkurenceschopným útočníkem pro Karima Benzemu, jenž se v základní sestavě klubu drží už jedenáct let. To se ale příliš nepovedlo, Jovič byl celou dobu pouze náhradníkem a moc gólů v bílém dresu nevstřelil.

V Madridu strávil zatím rok a půl a s týmem vyhrál španělský superpohár i La Ligu. Tým Zinedina Zidana momentálně španělský superpohár obhajuje, tentokrát už ale bez Joviče. Ten totiž jarní část sezóny stráví na hostování právě ve Frankfurtu, kde strávil nejlepší roky své kariéry.

A Eintracht není tak velkým klubem jako Real Madrid a i proto má skromnější fanoušky. A ti si Joviče, někdejší hvězdu týmu, dobře pamatují a srdečně jej vítají zpět. Zatímco v Realu byl neustále kritizován, ve Frankfurtu věří, že během půlroku v bundeslize ukáže Zidanovi své kvality. 

"Vítej zpět, těšíme se na tvé góly," píší fanoušci Frankfurtu na facebook. "Rebič, Jovič a Heller, legendární útok Frankfurtu," objevuje se na zdi facebookového profilu. "Nemůžeme se dočkat, až bude hrát v útoku s Andrém Silvou," píše zase jiný fanoušek.

zdroj: eintracht.de

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.