Generální ředitel Sparty: Nejsme v žádné finančně složité situaci, snažíme se být aktivní na transferovém poli

Generální ředitel Sparty: Nejsme v žádné finančně složité situaci, snažíme se být aktivní na transferovém poli

Na tiskové konferenci třetí Sparty tento týden nepromluvili pouze Tomáš Rosický či Václav Kotal, ale i samotný generální ředitel František Čupr, jenž se vyjadřoval také k mimosportovním tématům.

Pokud jde o finanční kondici letenského "S" vzhledem ke koronavirové krizi, žádná těžká krize na Praze 7 nepanuje. "Nejsme v žádné finančně složité situaci, která by měla dopad na finanční hospodaření klubu, na případné odchody, či příchody hráčů. Snažíme se být aktivní na transferovém poli. Je to bez finančních dopadů. Jako klub se zároveň snažíme dodržet závazky vůči hráčům zaměstnancům i obchodním partnerům. Samozřejmě se setkáváme i s reakcemi partnerů i fanoušků, kteří tu s námi nemohou být na jednotlivých zápasech. Je nám to velice líto, ale bohužel z rozhodnutí vlády nejsou přístupné ani další věci. Ani my tedy nemůžeme vyjít vstříc. Jsme vděční za peníze, které dostáváme od sponzorů a od fanoušků. Peníze za ticketing a merchandising nám chybí, není to ale pro nás zásadní s ohledem na další fungování klubu, který je finančně pokrytý na nastávající i další sezony," ozřejmil na webu sparta.cz funkcionář, který byl s loňským vystoupením na poli Evropské ligy spokojen a hodnotil ho pozitivně.

Sparta má údajně čelit druhé nejvyšší ztrátě za dob panování Daniela Křetínského. Opravdu je prostor pro klid? "Ztráta ještě nebyla potvrzena valnou hromadou, nemůže být ani oficiálně komunikována a zveřejněna. Je v úrovni spekulace. Na druhou stranu jsme skutečně dosáhli poměrně výrazné ztráty. Jak jsem říkal, nemá to ale dopad na hospodaření kubu ani Financial fair Play. Plníme striktně daná opatření, která z hlediska toho jsou. V předchozí sezoně to tak nebylo. Bylo namítáno, že jsme dosáhli pozitivnějších hospodářských výsledků díky tomu, že jsme prodali pozemek. Ano, je to tak. Peníze jsou ale efektivně využity ve prospěch klubu. Pokud se podíváte okolo Strahova, uvidíte, že v našem tréninkové centru probíhá rekonstrukce. Pozemek, který jsme prodávali, nebyl pro klub z hlediska tréninkového procesu klíčový. Dlouhodobě jsme chtěli mít tréninkový proces na Strahově tak, abychom měli všechny důležité týmy pohromadě. Týká se to i A-týmu. Dlouhodobě jsme plánovali rekonstrukci tréninkového centra. Až bude ukončena, což je podle předpokládaného harmonogramu koncem června letošního roku, budeme mít top tréninkové zázemí nejen pro A-týmu ale i pro další týmy, které na Strahově jsou. Za to jsem velice rád. Finanční ztráta se nás tedy tak zásadně nedotýká. Na druhou stranu je třeba říct, že máme pozitivní výsledek z hlediska našeho fungování v Evropě. To přispěje k hospodaření klubu. Pokud se nestane nic neočekávaného v souvislosti s covidem, tak hospodářský výsledek bude příznivější," doplnil na oficiálních stránkách klubu sparťanský představitel.

A co nálada v neužším vedení ohledně sportovních cílů? "Samozřejmě bychom byli raději, kdybychom ligu vedli, což se neděje. Na druhou stranu výsledkově byl podzim dobrý. Bohužel jsme ztratili některé body, převážně doma. S Budějovicemi, s Libercem a samozřejmě se Slavií a Plzní. Tady je to navíc i o konkurenci a rivalitě mezi kluby. Výsledkově nám chybí jeden zápas oproti druhému Jablonci. Věřím, že to v Opavě doženeme, dostaneme se na druhé místo a budeme dohánět Slavii. To bude náš cíl. Co se týče dlouhodobých cílů, spolupráce s Tomášem Rosickým i všemi členy realizačního týmu je velice dobrá. Snažíme se klub posunout tam, kam si vždycky před sezonou přejeme. To, že se věci posouvají kupředu, bylo vidět už v podzimní části, kdy jsme odehráli šest zápasů bez ztráty bodu. Věřím, že jsme se vrátili do Evropy na dlouhou dobu a že z ní jen tak nevypadneme. Pro finanční hospodaření klubu je to důležité, peníze z Evropy nám v posledních letech chyběly. Je příjemnější dosahovat vyrovnanějších výsledků hospodaření. Věřím, že se nám daří i to, za co jsme dlouhodobě kritizování. To znamená kondiční a fyzická příprava hráčů a otázka zranění. Občas jsme konfrontování s tím, že máme hodně zraněných hráčů. Pokud si to vezmeme z hlediska dlouhodobě zraněných, to jsou jen dva. Hložek a Štetina. Lukášovi se to stalo na reprezentačním srazu, kdy hrál za Slovenko. Věřím, že Adam si to vybral a už se brzy zapojí. Když jsem do klubu přicházel, nastavovali jsme si priority, aby se nám podařilo nastavit dobře medical team, dokázali hráče dobře připravovat a daří se nám to," uzavřel na sparta.cz Čupr.

Velká škoda pro maroda Wiesnera! Vypadal nadějně, chtěl jsem mu dát šanci, přiznal Kotal

Rosický: Máme silného majitele, a pokud nedostaneme nabídku, která nám vyrazí dech, nikoho nepustíme

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.