Liverpool doma nečekaně padl s Burnley, Cavani s Pogbou se postarali o obrat s Fulhamem

Anglická Premier League se v zimě hraje ve velkém tempu a jinak to není ani tento týden. V úterý se předvedli dva čeští reprezentanti v barvách West Hamu, ve středu pak manchesterští rivalové na dálku soupeřili o první místo.  V dohrávce 18. kole byli vidět čeští reprezentanti v dresu "Kladivářů". Domácí West Ham otevřel skóre v nastavení prvního poločasu, když přetažený centr Coufal vrátil z první před branku a Bowen hrudí dorazil míč do sítě. West Brom vyrovnal šest minut po změně stran, v 66. minutě pak definitivní tečku zápasu dal Antonio.

Krize Chelsea pokračuje nadále, když ztratila všechny body na hřišti Leicesteru, židle pod Lampardem se začíná houpat. Manchester City poté dohrával první kolo a porazil Aston Villu 2:0, o první místo v tabulce však přišel později tentýž den, kdy měštští rivalové Red Devils porazili Fulham 2:1 a vrátili se do čela tabulky.

V minulé sezón dominantní Liverpool utrpěl další ligovou ztrátu, když doma nedokázal porazit Burnley. Hosté rozhodli jedinou brankou utkání, když se v 83. minutě prosadil Barnes z pokutového kopu.