Salah? Jeho dny v Liverpoolu budou brzo sečteny, říká klubová legenda. Ve svém CV bude chtít mít jeden z těchto klubů...

Salah? Jeho dny v Liverpoolu budou brzo sečteny, říká klubová legenda. Ve svém CV bude chtít mít jeden z těchto klubů...

Egyptského reprezentanta Mohameda Salaha v Liverpoolu uctívají jako faraona, je klubovou legendou a od roku 2017 patří k nejlepším hráčům Premier League. Na rozdíl od jiných ikon Reds by se ale v klubu moc dlouho zdržet nemusel.

Momentálně Salah působí ve městě Beatles čtvrtou sezónu, po odchodu z Egypta působil ve švýcarském Basileji, v Chelsea, v Itálii, kde oblékl dres Fiorentiny a AS Řím a poté se vrátil zpět do Anglie. V Liverpoolu od něj čekali slušné výkony, tak optimistický byl ale tehdy málokdo.

Právě Salah byl tím klíčovým faktorem, který udělal z nadprůměrného klubu ten naprosto klíčový. Jako křídelník střílel góly o sto šest, dotáhl tým k vítězství v Lize mistrů i Premier League a již během tří let na Anfield Road se stal klubovou legendou. Jenže co se týče loajality, má například na Stevena Gerrarda co dohánět. 

Podle někdejší ikony Reds Jamieho Carraghera, který nikdy neoblékl jiný dres a za Liverpool nastupoval mezi lety 1996 a 2013, chce totiž egyptský reprezentant rozšířit svoje curriculum vitae a přestoupit do Realu Madrid nebo do Barcelony. Liverpool má rád, není ale tím typem hráče, co stráví celou kariéru v jednom klubu (což už by se mu stejně nepovedlo), proto by po čtvrté sezóně v klubu v létě 2021 mohl odejít v případě, že o něj jeden ze španělských gigantů projeví zájem. 

Slavia s Duklou a v Karviné, Sparta v Opavě a s Boleslaví, Plzeň - Pardubice, Schalke - Bayern a United - Liverpool

zdroj: sportskeeda.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.