Dohrávky: Sparta zvládla duel v Opavě, Budějovice otočily duel s Příbramí. Baník nestačil na Slovácko

V tomto týdnu sice žádné vložené kolo naplánované nebylo, kvůli Covidu se ale na podzim muselo několik duelů odložit a tři z nich se dohrávaly právě ve středu večer. Sparta se předvedla v Opavě, České Budějovice doma hostily Příbram a Baník Ostrava sehrál zajímavou podívanou se Slováckem.

Příbram šla v Českých Budějovicích do vedení už v 6. minutě, kdy se trefil Zorvan, a dlouho to vypadalo, že by na jihu Čech mohl outsider bodovat, třeba i zvítězit, to se ale nakonec nestalo. V 76. minutě totiž z penalty vyrovnal Čolić a příbramskou svíčku naděje sfoukl už o tři minuty později Mršić. Dynamo doma porazilo Příbram 2:1.

Baník doma v duelu dvou týmů z předních míst hostil Slovácko, výhodu domácího prostředí ale v souboji, který neměl favorita, nevyužil. Hostující Kliment proměnil v 53. minutě penaltu a poslal Slovácko do vedení, na 2:0 pak zvýšil o osm minut později Navrátil a šance Baníku tak byly nadějné. V nastavení sice skóre korigoval Potočný, na body však Baník nedosáhl a Slovácku podlehl 1:2.

Spartu poslal v Opavě do vedení už ve 3. minutě kanonýr Lukáš Juliš, jeho trefa se později ukázala jako vítězná. Poslední tým tabulky Spartě vzdoroval, v 73. minutě si ale srazil do vlastní sítě míč domácí Čvančara a bylo prakticky rozhodnuto, na 3:0 pak skóre ještě ke konci zápasu upravil Srdjan Plavšič.

Fortuna liga, dohrávky:

Dynamo České Budějovice - Příbram 2:1 (0:1)

Branky: 76. Čolić (pen.), 79. Mršić – 6. Zorvan
Žluté karty:   84. Drobný – 58. Zorvan, 40. Kingue
Domácí: Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Novák – Čavoš, Valenta (46. Ledecký) – Brandner (46. Ekpai), Javorek (90+3. Mészáros), Mršić (90+1. Skovajsa) – Alvir (85. Havel), trenér: Horejš
Hosté: Kočí – Laňka, Tregler, Kingue, Cmiljanović – Nový (85. Januška), Vais (62. Vilotić), Zorvan (77. Vávra), Soldát, Hájek (77. Kvída) – Voltr (62. Dočekal), trenér: Horváth
Diváci: 0
Rozhodčí: Matějček – Hájek, Melichar

Baník Ostrava - Slovácko 1:2 (0:0)

Branky: 90+1. Potočný – 53. Kliment (pen.), 61. Navrátil
Žluté karty: 38. Jánoš, 44. Tetour, 50. Pokorný, 79. Fleišman – 40. Havlík, 50. Hofmann, 78. Kalabiška
Domácí: Laštůvka – Ndefe (56. Fillo), Pokorný, Stronati, Fleišman – de Azevedo (72. Mena), Jánoš, Tetour, Kaloč (56. Kuzmanović), Holzer (66. Buchta) – Zajíc (56. Potočný), trenér: Kozel
Hosté: Nemrava – Šimko, Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Havlík, Sadílek – Kubala (67. Kohút), Jurečka (89. Srubek), Navrátil (89. Rezek) – Kliment (76. Reinberk), trenér: Svědík
Diváci: 0
Rozhodčí: Pechanec – Paták, Horák

Opava - Sparta Praha 0:3 (0:1)

Branky: 3. Juliš, 73. Čvančara (vl.), 90. Plavšič
Žluté karty: 43. Helešic, 71. Březina, 90+2. Hellebrand – 61. Vitík
Domácí: Fendrich – Březina, Didiba, Žídek – Mondek (87. Hrabina), Tiéhi, Hellebrand, Nešický, Helešic (46. Kania) – Holík (84. Dedič), Čvančara (84. Juřena), trenér: Kováč
Hosté: Nita – Vitík, Plechatý, Hancko – Vindheim, Sáček, Karabec (46. Pavelka), Dočkal (78. Souček), Hanousek – Juliš (78. Kozák), Karlsson (64. Plavšić), trenér: Kotal