Náhrada za Alabu? Bayern si ji vyhlédl u konkurenčního bundesligového týmu

Náhrada za Alabu? Bayern si ji vyhlédl u konkurenčního bundesligového týmu

Již teď je téměř jisté, ač Realem Madrid nepotvrzené, že v létě David Alaba odejde z Bayernu právě do Madridu. Mnichovský gigant už se začíná poohlížet po náhradě za rakouského reprezentanta a nyní to vypadá, že už ji našel.

David Alaba byl velmi univerzálním hráčem, původně v Bayernu nastupoval na pozici levého obránce, v rakouské reprezentaci ale často působil v záloze. V poslední době jej ale trenér Hansi Flick nasazoval spíše na stopera a svědčilo mu to zde velmi dobře a podle všeho s ním na tomto postu počítají i v Madridu.

Bayern tak nejspíš bude potřebovat náhradu na post stopera. Ideálně někoho mladého, kvalitního, ale zároveň alespoň trochu zkušeného a s konstantně kvalitními výkony. Zájem mají Mnichované o mladého francouzského čerstvého reprezentanta Dayota Upamecana.

Ten z Francie odešel už jako mladík a usadil se v Rakousku, po skvělých výkonech v Lieferingu a Red Bullu Salzburg odešel v roce 2017 do bundesligového Lipska. Tam se mu dlouhodobě daří, patří k nejlepším obráncům v bundeslize, podle všeho odmítl i nabídku Arsenalu a nyní to vypadá, že by se v létě mohl stát hráčem Bayernu.

zdroj: sportskeeda.com

 

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.