Barák vstřelil vítězný gól Verony, Juventus zvítězil a snížil ztrátu na čelo, vyhrálo i Lazio Řím

Kolo Serie A začalo už v pátek večer, kdy Benevento přivítalo Turín. Sedm gólů pak v sobotu padlo v duelu Říma se Spezií. Lídr soutěže AC Milán podlehl Atalantě vysoko 0:3, Inter naopak remizoval na hřišti Udinese. Fiorentina pak porazila Crotone. Juventus porazil Boloňu 2:0 a snížil ztrátu na čelo tabulky. Verona s Barákem v základní sestavě porazila Neapol 3:1, český reprezentant vstřelil vítěznou branku.

Domácí vedli nad FC Turín 2:0, dvěma brankami se ale blýskl hostující útočník Simone Zaza a zajistil hostům remízu 2:2. AS Řím doma hostil Spezii a zvítězil těsně 4:3, dvěma brankami se blýskl útočník Realu Madrid ve službách AS Borja Mayoral. Atalanta Bergamo si připsala skalp prvního AC Milán na jeho vlastním hřišti 3:0, za domácí nastoupil i Mario Mandžukič, nová posila Rossoneri. Inter zase remizoval na hřišti Udinese 0:0. Fiorentina uzavřela hrací den vítězstvím 2:1 nad Crotone.

Stará dáma šla do vedení po brance záložníka Arthura. Brazilský fotbalista vystřelil po čtvrthodině hry ze střední vzdálenosti a díky teči bránících hráčů překonal brankáře Skorupského. Po přestávce po rohovém kopu přidal hlavou pojistku Weston McKennie.

Neapol se proti Veroně se dostala brzy do vedení. Už po devíti vteřinách vstřelil třetí nejrychlejší gól historie Serie A Hirving Lozano. Před přestávkou stihl vyrovnat Federico Dimarco a v 62. minutě přišla Barákova chvíle. Český reprezentant si ve vápně zpracoval míč a z úhlu pohotově vypálil ke vzdálenější tyči. V závěru se prosadil ještě Mattia Zaccagni a Verona zdolala Neapol po sedmi předchozích porážkách.

Serie A, 19. kolo:

Benevento - Turín 2:2 (1:0)
Branky: 31. Viola (pen.), 49. Lapadula - 51. a 90+3. Zaza

AS Řím - Spezia 4:3 (1:1)
Branky: 16. a 52. Mayoral, 55. Karsdorp, 90+2. Pellegrini - 24. Piccoli, 59. Farias, 90. Verde

AC Milán - Atalanta Bergamo 0:3 (0:1)
Branky: 26. Romero, 53. Iličič (pen.), 77. Zapata

Udinese - Inter Milán 0:0 (0:0)

Fiorentina - Crotone 2:1 (2:0)
Branky: 20. Bonaventura, 32. Vlahovic - 66. Simy

Juventus - Boloňa 2:0 (1:0)
Branky: 15. Arthur, 71. McKennie

Hellas Verona - Neapol 3:1  (1:1)