Opěvovaný Ancelotti krotí euforii. Na titul zatím nemyslíme, ale do Ligy mistrů bychom rádi, tvrdí boss Evertonu

Opěvovaný Ancelotti krotí euforii. Na titul zatím nemyslíme, ale do Ligy mistrů bychom rádi, tvrdí boss Evertonu

Momentálně šestý tým Premier League Everton zažívá skvělou formu, z posledních šesti ligových zápasů prohrál jen jeden (proti West Hamu, kde vstřelil vítězný gól Tomáš Souček) a útočí na účast v Lize mistrů.

Ještě loni touto dobou ale Toffees bojovali o udržení, příchod trenéra Carla Ancelottiho ale změnil věci k lepšímu, Everton se jednoznačně vyhnul vážným sestupovým obavám, v létě udělal zajímavé změny v kádru a do nové sezóny Premier League vstoupil jako hrom, ze začátku dokonce pár kol vedl Premier League, poté nachvíli ztratil formu, ta už je ale zpět.

Momentálně jsou Karamelky (jak se Evertonou přezdívá) šesté, oproti svým sousedům mají ale odehraný o jeden nebo dva zápasy méně. Jsou na tom zkrátka mnohem lépe, než by si ještě před rokem kdo mohl myslet. Útok na evropské poháry, potažmo Ligu mistrů, je samozřejmě legitimní požadavek fanoušků Evertonu, když vidí, jak se týmu daří.

Tu už Ancelotti jako trenér Chelsea jednou vyhrál, s Evertonem to bude ale mnohem těžší oříšek. Samozřejmě je to tajným přáním všech na Goodison Parku, italský stratég ale zatím zůstává nohama na zemi. Své angažmá ve městě Liverpool si užívá jako nikdy a to i přestože v minulosti trénoval Juventus, Milán, Chelsea, Paris Saint-Germain, Real Madrid, Bayern Mnichov či Neapol. 

"Upřímně, v kabině o možném titulu nemluvíme. Od začátku sezóny je našim cílem účast v evropských pohárech, kam se jako Everton chceme vrátit. Momentálně se nám to daří, o titulu ale zatím není na místě se bavit. Na předních místech je hodně týmů a nejen ti úplní favoriti jako Liverpool, Manchester City a Manchester United, ale i Aston Villa, Leicester či West Ham. Není tam Chelsea ani Arsenal, ale budou tam," nechal se slyšet trenér Toffees.

zdroj: goal.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.