Bale se trefil za Tottenham, United přestříleli Liverpool, v akci byl i Žambůrek, Vydra či Souček

S výjimkou jedné dohrávky má anglická Premier League tento týden pauzu a místo toho se některé prvoligové týmy soustředí na FA Cup. S tím už se stihl rozloučit loňský vítěz soutěže Arsenal. Do akce šlo ale více prvoligových týmů včetně West Hamu s českou stopou. Proti Cheltenhamu se večer představil Manchester City. Chelsea porazila díky hattricku Abrahama 3:1 Luton. Český reprezentační útočník v dresu Burnley odehrál celé utkání a po výhře 0:3 slavil postup do dalšího kola. Brentford, za který Žambůrek odehrál 84 minut, prohrál s Leicesterem 1:3. Zajímavý duel se odehrál na Old Trafford, kde domácí United přestříleli Liverpool 3:2. Tottenham si dokráčel za postupem až v pondělí.

Obhájce trofeje Arsenal ze soutěže vypadl, na hřišti Southamptonu totiž prohrál 0:1 kvůli vlastní brance Gabriela. Anglický pohár tak letos vyhraje někdo jiný a žádná obhajoba se konat nebude. Brighton doma později vyřadil třetiligový Blackpool. Sheffield zase zvítězil nad Plymouthem.

Dál jde i West Ham United, který porazil Doncaster 4:0. Zatímco Vladimír Coufal seděl celý zápas na lavičce, Tomáš Souček nastoupil v základní sestavě, v 70. minutě byl ale ze hry stažen. Manchester City prohrával na hřišti Cheltenhamu ještě v 80. minutě, senzace se ale nekonala, v poslední desetiminutovce svěřenci Guardioly zabrali, třikrát skórovali a zajistili si účast v dalším kole FA Cupu.

Na programu byla ale i jedna dohrávka Premier League, Aston Villa v ní porazila Newcastle 2:0.

V neděli si Chelsea poradila s druholigovým Lutonem 3:1. Lampard poslal na hřiště velmi ofenzivní sestavu a už v 11. minutě se Tammy Abraham probojoval k míči v pokutovém území a svou přízemní ranou k levé tyči překonal bezmocného gólmana soupeře. Útočník Blues přidal druhou trefu v 17. minutě a hattrick zkompletoval v 74. minutě po přihrávce Hudsona-Odoie. Timo Werner navíc v 85. minutě neproměnil penaltu. Za hosty se prosadil po půlhodině hry Jordan Clark.

Vydra odehrál za Burnley celé utkání poprvé od září. Proti Fulhamu zazářil především jeho kolega z útoku Jay Rodriguez, který dal dva góly a třetí připravil pro Kevina Longa.

V akci byl i další Čech. Žambůrek za Brentford odehrál 84. minut, prohře s Liecesterem však nezabránil.

Po týdnu se znovu Rudí ďáblové potkali s Livepoolem, zatímco ligový duel na Anfield Road skončil bez branek, na Old Trafford padlo hned pět gólů. Za hosty se dvakrát prosadil Salah, domácí po gólech Rashforda, Greenwooda a Fernandese zápas zvládli a postupují do dalšího kola. United rivala zdolali po pěti zápasech a téměř třech letech.

Everton večer porazil Sheffield Wednesday 3:0. Tottenham v pondělí sice na hřišti Wycombe prohrával, před poločasem ale skóre srovnal ztracený syn Gareth Bale. Druhá půle už byla v režii Kohoutů, kteří nakonec vyhráli 3:1.