Víme, že naši trenéři jsou nejlepší v lize a jedni z nejlepších v Česku, chválí Kuchta Trpišovského a spol.

Víme, že naši trenéři jsou nejlepší v lize a jedni z nejlepších v Česku, chválí Kuchta Trpišovského a spol.

Expres Jan Kuchta (24) vstoupil do ligového jara poměrně přesvědčivě a ze střetů se Sigmou Olomouc a Karvinou vytěžil hned tři přesné zásahy. I díky němu táhne lídr tabulky ve Fortuna:lize šňůru šesti tříbodových zisků v řadě.

"Hlavně jsem spokojený i s výsledky, dokázali jsme zvládnout vstup do jara. Hlavně neusnout na vavřínech a dál tvrdě makat," burcoval sešívanou kabinu exliberecký forvard, jehož si tým z Edenu koupil zpět za něco málo přes 10 milionů korun.

Právě teď je ofenzivní tykadlo se zkušenostmi z Bohemians 1905, Viktorie Žižkov, Slovácka i Teplic útočnou jedničkou mistra, s tím, že Musa, Júsuf, Van Buren či Tecl jsou v hierarchii až za ním. "Strašně moc mě to těší. Hrát v základní sestavě Slavie je nádherný pocit, za tu šanci jsem rád. Chci odvádět maximum pro tým jak výkony, tak góly, abych si to zasloužil. Ale nepovažuji se za útočníka číslo jedna, vůbec to takhle neberu, po mém boku mám skvělé parťáky," pochválil kolegy svěřenec Jindřicha Trpišovského, jemuž se zatím podařilo přetavit devět pobytů mezi jedenácti vyvolenými v pět zásahů, což z něj dělá druhého nejlepšího střelce mužstva hned za Simou.

Trenérský štáb už se v novodobé historie vršovické značky posunul v ligových výhrách na druhou pozici. Za tři roky zvládl 73 triumfů a více už má na kontě jen Karel Jarolím. Co tomu ze své hráčské pozice říká? "Je to skvělý úspěch. Víme, že naši trenéři jsou nejlepší v lize a jedni z nejlepších v Česku. Já osobně jsem moc rád, že si mě vybrali a můžu pod nimi hrát. Jsme úspěšní společně, nastavili tady dlouhodobou vizi a my se jí držíme," uzavřel rychlonohý Kuchta, od nějž se bude čekat gólový příspěvěk také ve středečním vloženém duelu proti zlínským Ševcům.

Coufal? Spíš stará škola, než křídelní bek bombardující soupeře náběhy, ale v tom, co dělá, je excelentní

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.