Liverpool porazil Tottenham, léčba Tuchelem nezabrala a Blues brali jen bod

Úvod utkání sice West Hamu nevyšel, ale český reprezentant Tomáš Souček dvěma góly vše napravil a jeho tým porazil Crystal Palace 2:3. Newcastlu doma nestačil na Leeds.

Kladiváři prohrávali už ve 3. minutě, když po dobře načasované přihrávce a skvělém prvním doteku při zpracování se ke střele z hranice pokutového území dostal Wilfried Zaha a přesnou střelou k levé tyči otevřel skóre.

Poté dvěma góly otočil stav utkání Tomáš Souček. Nejprve v 9. minutě si naskočil na centr Antonia a hlavičkoval přesně do levé části branky. Ve 25. minutě si po standardní situaci ze vzduchu zpracoval balón a následnou razantní střelou nedal brankáři šanci. V 65. minutě Dawson zvýšil na 1:3 po rohovém kopu a v nastaveném čase kosmeticky na 2:3 upravil Michy Batshuayi.

Newcastlu se nedaří a zaznamenal v lize již pátou prohru v řadě. Slovenský brankář Dúbravka zůstal opět na lavičce náhradníků a sledoval, jak jeho tým od 17. minuty prohrává po střele Raphinha. Newcastle vyrovnal v 57. minutě po pěkné akci, kterou zakončil Almiron. V 61. minutě rozhodl o výhře Leedsu Harrison, který po převzetí míče pohotově vystřelil do pravé části brány a upravil na konečné skóre 1:2.

Středeční večer pokračoval ve znamení dvacátého kola ostrovní Premier League. Londýnská Chelsea doma nedokázala vstřelit branku a s Wolves remizovala 0:0. Gólové hody naopak nabídl duel mezi Burnley a Aston Villou. Domácí se nakonec radovali z výhry 3:2.

Tottenham doma ve šlágru kola nestačil na Liverpool. Reds šli do vedení díky brance Salaha, po poločase zvýšil na 2:0 bek Alexander-Arnold, Spurs ovšem brzy srovnali. Liverpool si však vedení vzít nenechal, naopak zvýšil na 3:1 a odvezl si z Londýna tři cenné body.