Kuchta se hattrickem podílel na demolici Zlína, Klokani po remíze s Opavou spílají na adresu videa

Středeční podvečer nabídl trojlístek dohrávek české nejvyšší soutěže. Bohemians 1905 dokázalo uhájit svůj Ďolíček před nájezdem Opavy, ale bezbranková remíza byla pro domácí málo. Klokani mohli jít v 67. minutě do vedení, ale videorozhodčí trefu Květy neuznal.

Baník Ostrava se nepustil Liberec ke slovu a již zkraje utkání se ujal vedení zásluhou Zajíce. Skóre se již do závěrečného hvizdu neměnilo, hosté navíc nemohou v dalších zápasech počítat s Mosquerou, který se nechal po dvou žlutých kartách vyloučit.

Ševci si středeční dohrávku české nejvyšší soutěže rozhodně za rámeček nedají, neboť na vlastní půdě utrpěli s lídrem tabulky ostudný debakl. Skóre otevřel Olayinka, kterého hattrickem podpořil Kuchta a během první půle i jednou trefou Sima. Po změně stran sice Zlín snížil zásluhou Cedidly a Poznara, ale Musa dvě minuty před koncem upravil na konečných 6:2 pro Slavii.

Bohemians Praha 1905 - SFC Opava 0:0
Rozhodčí: Cieslar - Mokrusch, Podaný - Adam (video). ŽK: Vacek - Juřena, Fendrich. Bez diváků.
Bohemians: Bačkovský - Dostál, Hůlka, Krch, Jindřišek - Vaníček (90. Hronek), Ljovin, Vacek (90. Necid), Květ (80. Novák) - Pulkrab (73. Vodháněl), Puškáč. Trenér: Klusáček.
Opava: Fendrich - Březina, Didiba, Žídek - Mondek (90.+4 Helešic), Nešický, Schaffartzik, Hellebrand, Kania - Holík (90.+1 Večerka), Čvančara (75. Juřena). Trenér: Černín.

Baník Ostrava - Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka: 5. Zajíc. Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Bureš - Marek (video). ŽK: Fleišman, Kuzmanovič, Kaloč - Rabušic, Karafiát, Purzitidis, Mosquera, Čech (asistent trenéra). ČK: 90.+4. Mosquera. Bez diváků.
Ostrava: Laštůvka - Fillo, Svozil, Stronati, Fleišman - De Azevedo (70. Ndefe), Jánoš, Kuzmanovič (90. Pokorný), Tetour (84. Kaloč), Holzer (84. Holzer) - Zajíc (70. O. Šašinka). Trenér: Kozel.
Liberec: Knobloch - Koscelník, Jugas, Chaluš, Mikula - Purzitidis (59. Mara), Sadílek, Karafiát (74. Faško) - Pešek, Rabušic (59. Rondič), Mosquera. Trenér: Hoftych.

Fastav Zlín - Slavia Praha 2:6 (0:5)
Branky: 48. Cedidla, 74. Poznar - 11., 17. a 45. Kuchta, 3. Olayinka, 36. Sima, 89. Musa. Rozhodčí: Franěk - Dresler, Flimmel - Denev (video). ŽK: Cedidla, Slovák. ČK: 75. Slovák (všichni Zlín). Bez diváků.
Zlín: Dostál - Cedidla, Buchta, J. Kolář - Dramé, Hlinka, Jiráček, Slovák - Poznar, Martínez (69. Toutou), Jawo. Trenér: Páník.
Slavia: O. Kolář - Bah, Kúdela, Hovorka (18. Kačaraba), Bořil - Holeš (75. Hromada), Provod - Sima (62. Lingr), Stanciu (61. Traoré), Olayinka - Kuchta (62. Musa). Trenér: Trpišovský.