Den na Ostrovech: United řeší rasismus, Lingard míří do Londýna

Den na Ostrovech: United řeší rasismus, Lingard míří do Londýna

Manchester United řeší projevy rasismu od nespokojených fanoušků, Liverpool ukončil dlouhé střelecké trápení a Jesse Lingard najde nové útočiště v Londýně.

Lingard hostuje u Součka s Coufalem

Jesse Lingard se dočkal odchodu z Manchesteru United. Anglický záložník nejprve odmítl dva sestupem ohrožené celky, tedy Newcastle a West Brom, s hostováním ve West Hamu nicméně souhlasil. Lingard tak bude bojovat o pohárovou Evropu a premiéry by se mohl dočkat už v neděli, kdy Kladiváři doma přivítají Liverpool. Zatím není jasné, zda je součástí hostování i případná opce na trvalý přestup. 

United řeší rasistické projevy fanoušků

Manchester United včera senzačně nestačil na poslední Sheffield United a přišel o první pozici. Po utkání navíc musel řešit rasistické urážky vůči dvěma svým hráčům. Na Twitteru se měli hanlivě vyjadřovat fanoušci vůči dvojici Martial - Tuanzebe. "Jsme naprosto znechuceni a odsuzuje vše, co se po utkání napsalo. Je ale potěšující, že drtivá většina fanoušků na sociálních sítích tento čin odsoudila," uvedl klub ve svém pozápasovém prohlášení.

Liverpool ukončil dlouhé ligové čekání na branku

486 minut! Tak dlouho čekal úřadující mistr na ligovou trefu. Dočkal se v závěru první půle ve šlágru kola na hřišti Tottenhamu. Vzápětí přidal ještě další dvě branky a zvítězil vůbec poprvé v letošním roce. Před zásahem Roberta Firmina naposledy skóroval Sadio Mané v domácím duelu proti West Bromu. Ten ale nakonec Liverpool za tři body nezvládl a od té chvíle se rozjela série neúspěchů. 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.