Favre má po konci v Dortmundu domluvené nové angažmá, nahradit má Villas-Boase

Favre má po konci v Dortmundu domluvené nové angažmá, nahradit má Villas-Boase

Borussia Dortmund na konci minulého roku odvolala trenéra Luciena Favra a stále si jeho plnohodnotnou náhradu nenašla, odvolaný švýcarský trenér by ale bez zaměstnání nemusel vydržet dlouho. Podle všeho má totiž v létě převzít Olympique Marseille.

Ten nyní trénuje Portugalec André Villas-Boas, ten ale už dříve deklaroval, že po konci této sezóny jihofrancouzský tým opustí. V Marseille udělal dobrou práci, jeho tým se letos zúčastnil i Ligy mistrů. Luciena Favra, který je favoritem na post kouče OM, tak nečeká jednoduchá práce. 
 
Po konci v Dortmundu, který jej odvolal v prosinci, se A týmu Borussie ujal Erik Terzič, ten bude ale pravděpodobně jen dočasnou náhradou, než si Borussia vyhlédne nového trenéra. Favre už během své kariéry vystřídal několik německých i francouzských klubů, Marseille tak pro něho nebude nic úplně nového.
 
Třiašedesátiletý trenér v minulosti koučoval už Nice, Borusii Mönchengladbach, Herthu Berlín nebo některé týmy ve Švýcarsku. Nyní jej s největší pravděpodobností čeká práce v Marseille.
 
zdroj: goal.com

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.