Lipsko si zastřílelo proti Bochumi, Mönchengladbach přetlačil Stuttgart

Německé prvoligové týmy mají uprostřed tohoto týdne pohárové starosti. S DFB Pokalem už se stihl rozloučit Bayer Leverkusen. Do další fáze soutěže se naopak kvalifikovaly Brémy či Dortmund.

Essen doma hostil právě Leverkusen a dokázal jej porazit 2:1 v prodloužení, jedinou branku obstaral Leon Bailey. Za Bayer nastoupil v prvním poločase Patrik Schick, ani jemu se ale nepodařilo odvrátit ostudnou porážku s třetiligovým protějškem. Brémy doma s druholigovým Fürthem zvítězily 2:0, celé pohárové utkání odehráli oba čeští (ex)reprezentanti Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie. O branky se postarali Mohwald a Agu.

V domácím zápase proti Paderbornu si zavařila Borussia Dortmund. Ta už v 16. minutě vedla 2:0, zápas ale šel i přesto do prodloužení, hosté totiž srovnali v dramatickém závěru v osmé minutě nastavení z penalty. Dortmund i přes nejistotu žádné překvapení nepřipustil a Paderborn doma porazil 3:2 po prodloužení, vítěznou trefu obstaral v prodloužení norský kanonýr Erling Haaland.

Wolfsburg udolal Schlake díky jediné trefě utkání, kterou ve 40. minutě obstaral Weghorst. Mnohem lépe se dařilo Lipsku, které nemělo s Bochumí problém. Mezi střelce se zapsali Haidara, Sabitzer a dvakrát Poulsen. Stuttgart se dostal rychle do vedení po brance Wamangituky, ale těsně před koncem první půle srovnal stav Thuram. Po změně stran pak rozhodl Plea o výhře Mönchengladbachu.