Staněk má vše, co moderní brankář potřebuje. Ve Viktorce může odchytat spousty sezon...

Staněk má vše, co moderní brankář potřebuje. Ve Viktorce může odchytat spousty sezon...

V základní sestavě nyní páté Plzně se v poslední době ocitli dva borci, kteří ještě ne až tak dávno operovali na jihočeském Střeleckém ostrově, kde je měl na povel kouč Dynama David Horejš.

Jde o dvacetiletého záložníka Pavla Šulce, jenž figuroval ve všech třech jarních vystoupeních Viktorie mezi jedenácti vyvolenými a o čtyři roky staršího brankáře Jindřicha Staňka, jemuž sice utekl úvod jara s Příbramí, ale následující dva duely s Pardubicemi a Baníkem odchytal, s tím, že za svá záda nepustil nic.

Že by to znamenalo definitivní posazení dosavadní jedničky Aleše Hrušky na lavičku? "Je to výborný gólman. Ve Viktorce může odchytat spousty sezon, roli jedničky je schopný zvládnout. Má všechno, co moderní brankář potřebuje. Skvělé nohy, je na tom dobře technicky. Pro Plzeň je super volbou. Po příchodu Jardy Drobného situaci špatně nesl, měl do té doby neotřesitelnou pozici. Ale zareagoval skvěle," pochválil svého bývalého svěřence stratég Českých Budějovic, jehož slova nabídl portál sport.cz.

A co mladý středopolař, který se v posledních letech zjevil nejen v Budějovicích, ale také v Opavě a Vysočině Jihlava? Charakter, pokora a sebevědomí na hřišti by ho mohly jednou vystřelit i na nějakou atraktivní evropskou adresu...

"Pavel je silný v situacích jeden na jednoho, je rychlý, nebojí se hrát. Předváděl u nás nadstandardní výkony. Je silný i v přechodové fázi. Slabší věci měl směrem dozadu, především soubojové chování. Má obrovskou perspektivu. Na svůj věk má velice dobré věci. Pod koučem Adrianem Guľou bude navíc výkonnostně růst. Pokud zlepší věci do defenzívy a soubojové chování, může být jednou velkým hráčem. Může jít ve stopách Vládi Daridy. Moc mu to přeju. Je navíc jedním z mála kluků, který dokázal odpovídat Jaroslavu Drobnému. Nebál se mu oponovat. Získal si u něj proto respekt. Dokázal si totiž svoje argumenty obhájit na hřišti," vyjádřil se na adresu českého reprezentanta do jednadvaceti let třiačtyřicetiletý Horejš, jenž vládne áčku Dynama již spoustu let.

Nejsme v situaci, abychom zaplatili za hráče třeba dva a půl milionu euro, říká sportovní ředitel Sparty

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.