Usmálo se na nás štěstí, připustil Horejš. Bez gólu vyhrát nemůžeme, stěžoval si Kozel

OBSAHUJE OHLASY

České Budějovice v rámci páteční předehrávky 18. kola porazily Baník Ostrava 1:0 po vyrovnaném průběhu. O výsledku rozhodl až v 84. minutě svým gólem Matěj Mršič. Zápas ale spěl k výsledku 0:0 a oba trenéři se shodli na tom, že zvítězil šťastnější tým.

Obrazovky ČT Sport daly prvně příležitost k vyjádření domácímu trenérovi. "Baník vstoupil lépe do obou poločasů a podal dobrý výkon. My jsme ale asi zase měli více šancí. Už to vypadalo, že utkání spěje k výsledku 0:0, ke konci se k nám ale usmálo štěstí a proto jsme zvítězili. Zaslouženě, protože jsme dali narozdíl od Baníku gól. Za tři body jsme velmi rádi," nechal se slyšet David Horejš.

České Budějovice se ze startu sezóny nacházely nějakou dobu na sestupových pozicích, po vítězství na Spartě se jim ale daří skvěle a momentálně se pohybují okolo středu tabulky stejně jako Baník, ten ale naopak kvůli horší formě v tabulce klesá. Dynamu se daří i kvůli rošádě s gólmany, pravidelně se totiž střídá mladý Vojtěch Vorel a zkušený Jaroslav Drobný, který v pátek večer odchytal nulu proti Baníku. "Je to vynikající gólman, má na tom velkou zásluhu," pochválil někdejšího brankáře Hamburku či Brém trenér Horejš.

Luboš Kozel, trenér Baníku Ostrava, logicky moc spokojený nebyl. "Bez gólů logicky vyhrát nemůžete, o tom to je. Ve druhém poločase jsme byli lepší, hosté navíc jen spoléhali na brejky, ale gól jsme nedali. Fotbal je o efektivitě, jenže my jsme efektivní nebyli," začal Kozel s hodnocením.

Šanci na reparát dostane Baník za týden, kdy vyzve na vlastním hřišti silný Jablonec, ještě před tím ale v rámci MOL Cupu odehraje zápas proti druholigovému Třinci. Dynamo naopak za týden zavítá do Liberce.

zdroj: ČT Sport