Werner byl vynikající. A již brzy začne skórovat, věří Tuchel

Werner byl vynikající. A již brzy začne skórovat, věří Tuchel

Timo Werner odehrál proti Sheffieldu United velmi dobrý zápas, gólově se nicméně znovu neprosadil. Podle manažera Thomase Tuchela ale začne Němec střílet branky co nevidět.

V Chelsea začal famózně, od 14. listopadu, kdy dvěma góly pomohl v rámci Ligy národů porazit Ukrajinu, se ale trefil už jen jednou. Ve čtrnácti ligových zápasech vyšel střelecky naprázdno a střeleckou smůlu ne a ne zastavit.

Ve včerejším utkání na půdě Sheffieldu United byl ale německý útočník vidět. Čtyřiadvacetiletý hráč si připsal asistenci na úvodní gól Masona Mounta, ihned po vyrovnávací brance domácích zařídil penaltu a následně tedy i vítěznou branku Jorginha.

Manažer Thomas Tuchel tak chválou nešetřil. "Skvělý únok při první brance a dobré rozhodování před nařízenou penaltou. Opět nám získal penaltu, jako tomu bylo v Tottenhamu. Cítil jsem, že právě po Tottenhamu je sebevědomější a každý den je silnější a silnější," řekl Tuchel.

"Cítím jej ve hře, jak fyzicky, tak psychicky. Umí se rozhodovat během vteřiny, což je velmi důležité. Branky určitě přijdou, tím jsem si jistý," doplňoval.

 

Duel nicméně autor čtyř ligových zásahů z letošní sezóny nedohrál, v 74. minutě jej kvůli poranění nohy nahradil N´Golo Kanté. Podle Tuchela se ale nejedná o nic vážného.

„Bude v pořádku. Dostal pouze úder do stehna, není to vážné. Nemám tak žádné starosti," dodal německý manažer, který s Chelsea oslavil třetí výhru v řadě a poskočil s Blues na pátou pozici.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.