Guľa: Pohár je zajímavý, ale neméně zajímavé je makat za tento klub v lize a vyšplhat se na pohárové příčky

Guľa: Pohár je zajímavý, ale neméně zajímavé je makat za tento klub v lize a vyšplhat se na pohárové příčky
OBSAHUJE OHLASY

Třetiligové Přepeře si v rámci třetího kola domácího poháru odvezly z plzeňské Doosan arény sedmigólový výprask a domácí Viktoria si tak mohla zvednout herní i výsledkové sebevědomí před nedělním výjezdem do Mladé Boleslavi, kde si bude chtít vylepšit současnou osmou pozici v tabulce.

Jak se vítězný duel líbil Adrianu Guľovi? "Pro nás byla priorita jednoznačná. I přes horší počasí k tomu kluci dobře přistoupili. S pokorou přijímáme výsledek i výkon, jdeme dál v poháru, což je podstatné. Nadále potřebujeme pracovat na našich věcech, které se nám objevují, abychom byli ještě silnější," uvedl v rámci hodnocení utkání slovenský odborník.

Jeho pokyny směrem k hráčům byly jasné. "Hlavně nepodcenit soupeře a šlapat na plný plyn! Vyrotovali jsme některé pozice, protože chceme mít v herní kondici všechny hráče, i ty, kteří v prvních kolech nedostali tolik prostoru," objasnil na stránkách fcviktoria.cz pětačtyřicetiletý kouč.

Ten poslal premiérově do hry také krajního beka Matěje Hybše, který už ve Štruncových sadech operuje nějaký čas, ale na debut si musel počkat hodně dlouho. "Chtěli jsme být hladoví po gólech a rychle rozhodnout, mohli jsme tak vyrotovat hráče. Po dlouhé době se na hřiště dostal uzdravený Matěj Hybš, příležitost dostali i další. V těchto zápasech je podstatné být nachystaný a dobře nastavený, to hráči splnili," doplnil šéf Hrušky, Matějky, Buchy a spol.

Pro exžilinského stratéga je důležité vyhrávat. "Víme, jak jsme na tom v tabulce. Naší prioritou je vždy vyhrát nejbližší zápas, tak to bylo i ve středu. Pohár je zajímavý, je to trofej. Ale neméně zajímavé je pro nás makat za tento klub v lize a vyšplhat se na příčky, které nám dávají pohárovou jistotu. To je obrovská motivace. Chceme vyhrát každý zápas, to se snažíme hráče učit každý den," uzavřel na fcviktoria.cz hlavní trenér Viktorie, který sedí na západočeské lavičce již třináct měsíců.

Plzeň zdemolovala nebohé Přepeře, Sigmě pomohly přehrát Domažlice i posily Slaměna či Mihalík

Zdroj: fcviktoria.cz