Zavadil: Pro mě skončila doba hájení hráčů tím, že jim před Příbramí jasně řeknu, o co tady jde

Zavadil: Pro mě skončila doba hájení hráčů tím, že jim před Příbramí jasně řeknu, o co tady jde

Poslední Opava se tento týden poroučela z domácího poháru, když ztroskotala na Karlových Varech a nový sportovní ředitel Slezského FC Pavel Zavadil neměl problém přiznat, že to pro něj bylo obrovské zklamání.

"Podle mě to je odraz toho, kde se všichni nacházíme. Zdá se mi, že deka leží na všech hráčích a lidech v klubu. Všichni mladí hráči s námi půlroku trénují a jsou každý den zapojeni do tréninkového cyklu. Pro mě je pak obrovské zklamání, když teď po dlouhé době hráli zápas, tam nebylo nic. Přístup, to ano, ale z naší strany mi chybělo hlavně správné nasazení. Není možné, aby Karlovy Vary, které se sejdou týden před zápasem, na tom byly pohybově lépe, a aby byly u každého balonu dřív," kroutil hlavou dvaačtyřicetiletý funkcionář.

Trenérský štáb na čele s Radoslavem Kováčem poslal na západě Čech do hry výběr plný mladíků. Jaký to mělo důvod? "Vyhodnotili jsme si to tak, že hráči užšího kádru áčka tam jet nemohou, protože v sobotu hráli v Karviné ligový zápas. Navíc máme spoustu hráčů zraněných nebo aktuálně zkrátka nejsou k dispozici. Plán byl takový, že hrát budou kluci, kteří teď momentálně mají nižší herní vytížení. V šatně je tak třináct lidí a víme, že nás v sobotu čeká mega důležitý zápas, který strašně moc napoví směrem ke zbytku sezony. Pro nás pro všechny je to v téhle době absolutně klíčové utkání. Nastala doba, kdy nemíním nikoho hájit. Sobotní utkání musíme za každou cenu zvládnout a hráči k tomu tak musí být postaveni," burcoval celou kabinu na stránkách sfc.cz opavský představitel.

Kdo všechno ze soupisky je tedy nyní nepoužitelný? "Mimo hru jsou nyní Tomáš Čvančara, Denis Darmovzal, Štěpán Harazim, Pepa Hnaníček, Lukáš Holík, Matěj Hrabina, Venca Juřena, Kryštof Lasák, Bartosz Pikul, Adam Rychlý, Honza Řezníček, Dalibor Večerka a Honza Žídek. Do toho se nám v Karlových Varech zranil Adam Ščudla, který nám bude chybět více než měsíc. Mladí hráči, kteří jsou v širším kádru A-mužstva, také potřebují hrát. Potřebují mít herní vytížení a my je potřebujeme vidět také – abychom věděli, jak na tom jsou, a zda s nimi můžeme do budoucna počítat. Pro ně to byla ideální příležitost, aby ukázali, zda s nimi lze počítat, nebo budou muset odejít na hostování," doplnil na klubovém webu Zavadil.

Byť dorazila v zimě spousta posil, výsledky zůstávají špatné. Poslední soutěžní výhra se zrodila ještě v úvodu října loňského roku proti Teplicím a od té doby nic. "Přišlo hodně nových hráčů a kádr jsme určitě zkvalitnili. O tom jsem naprosto přesvědčený a stojím si za tím. Vidím to každý den na tréninku a také v zápasech. Hráčům nejde vytknout, že by nepracovali, že by neměli nasazení nebo správný drajv, ale pořád tomu něco chybí – produktivita a taky větší zodpovědnost vzadu, protože dostáváme hloupé góly. Na rovinu říkám, že pro mě jsou naše výsledky zklamáním. Na druhou stranu se všemi – s realizačním týmem i s kabinou – jsem na jedné lodi a pořád věřím, že se s tím dá něco udělat. Do konce je šestnáct kol a nás v sobotu čeká naprosto klíčové utkání s Příbramí, kdy to buď celé otočíme a nakopneme se nahoru, nebo si budeme muset vyhodnotit, jakou cestou se budeme ubírat v dalších zápasech, protože jich před námi bude ještě spousta. Pro mě skončila doba hájení hráčů tím, že jim před zápasem jasně řeknu, o co tady jde. Tohle utkání je nesmírně důležité, což je pro nás nyní každé, ale tohle je pro mě klíčový zápas. Zápas, který hráči musí za každou cenu zvládnout. Jinou cestu v sobotu nevidím. Na hráče tlačíme, tlak k tomu patří. Víme, že je na nich deka a sebevědomí je nižší, ale hráči jsou profíci. Nemění to nic na tom, že musí přes týden, kdy se připravují na Příbram, vynaložit maximální úsilí, aby v sobotu, když půjdou na hřiště, byli připraveni na trávníku umřít. Aby ukázali, že do ligy patří – jak oni coby hráči, tak hlavně náš klub. Spousta lidí by se tady pro ligu rozkrájela a nám teď prostě moc chybí efekt v podobě výsledku," přidal na sfc.cz Zavadil.

A nehrozí jeho návrat na trávníky? Přeci jen skončil teprve nedávno. "Nějak jsme se o tom bavili. Moc rád bych tomu pomohl. Chtěl bych hrát, ale neměl jsem prostor k tomu, abych s mančaftem odtrénoval větší porci tréninků. Zapojil jsem se jen někdy, když bylo potřeba. Nevím, jestli bych to dokázal. Kdyby bylo na mně, na hřiště jdu hned. Ale je to tak, že dovedu být i objektivní. Možná by to přineslo impuls, ale nevím, zda bych tomu dokázal stoprocentně pomoci. Kdybych byl ve větším tréninkovém vytížení, věřil bych si, ale teď opravdu nevím. Spíš čekám od hráčů daleko větší zodpovědnost za celý tým, za klub, za lidi, kteří se o ně starají. Za celou Opavu. V sobotu nás čeká klíčový zápas, který napoví, jestli jsme dál ve hře, nebo jestli se budeme muset koukat jiným směrem," zopakoval víkendový souboj s předposledním týmem prvoligového peletonu nadřízený Březiny, Čvančary, Smoly, Kulhánka, Hellebranda a spol.

Zdroj: sfc.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.