Divokou přestřelku na Letné dirigoval Karlsson, Plzeň narazila v Boleslavi a remízu hasil Matějka

Slovácko doma proti Teplicím potvrdilo skvělou "jarní" formu, od restartu ligy po pauze zatím vyhrálo čtyři z pěti utkání. Proti Teplicím rozhodl už ve čtvrté minutě svým gólem Jan Kalabiška. Slovácko bylo v utkání lepší a druhý gól, který visel už dlouho na vlásku, přišel až ke konci, kdy výsledek pojistil útočník Jurečka. Teplice tak prohrály podruhé v řadě a od zahájení jarní části získaly zatím pouze bod za remízu s Karvinou. Domácí tak potvrdili skvělou formu a upevnili si čtvrtou příčku v tabulce, Teplice naopak odmítly šanci přeskočit třináctý Zlín.

Zlín se po pauze představuje na hřišti Zbrojovky Brno. První poločas nabídl několik šancí, ani jedna strana ji ale nedokázala proměnit a do kabin se tak šlo za stavu 0:0. Zbrojovka byla v utkání aktivnější a těsně před začátkem nastavení se jí konečně podařilo skórovat, brněnskou radost ale brzy zkazil videorozhodčí, podle jehož názoru brance předcházel útočný faul. Na něj se nejspíše budou brněnští fanoušci zlobit ještě velmi dlouho. Brno tak remizovalo se Zlínem bezbrankově 0:0.

V rámci souboje předposledního a posledního týmu tabulky Opava hostí Příbram. Ani ve Slezsku první poločas branku nenabídl. Domácí Příbram přehrávali a bylo na nich vidět, že si moc přejí dosáhnout na druhé vítězství v sezóně, jejich tlak ale na příbramskou defenzívu nestačil a i zde se obě mužstva rozešla za stavu 0:0. Za Příbram nastoupila i nová posila Steve Kingue.

Slavia šla doma proti Pardubicím do vedení v 19. minutě, kdy se trefil její obávaný střelec ve formě Jan Kuchta. Ten stejný útočník se trefil i podruhé a stanovil skóre na 2:0. Před poločasem ještě kvůli ofsajdu nebyla uznána branka Abdallaha Simy. Do kabin se tak v poločase šlo za stavu 2:0. Třetí gól přidal ve druhé půli Nico Stanciu a další branku už diváci (ač jen v televizi) neviděli, Slavia tak po nečekané remíze v Příbrami potvrdila proti Pardubicím roli favorita a pomstila se nováčkovi v lize také tím, že na podzim se jí Pardubice porazit nepodařilo.

Nedělní porce zápasů české nejvyšší soutěže začala již ve dvě hodiny odpoledne čtyřmi duely. Bohemians 1905 změřilo v Ďolíčku síly s Olomoucí, ale ani jedna strana se branky nedočkala. Stejným výsledkem se musel spokojit doma Liberec s Českými Budějovicemi.

Plzeň i nadále výsledkově tápe, což potvrdil její výkon na půdě Mladé Boleslavi. Hosty sice dostal do vedení ve čtvrté minutě Šulc, ale Ládr se Škodou dokázali nepříznivý stav otočit. O dělbě bodů rozhodl až čtyři minuty před koncem Matějka.

Svěřenci kouče Petra Rady pohořeli v Ostravě a padli 1:2. Jablonec sice dokázal ještě na branku De Azeveda reagovat trefou Kubisty, ale i druhý penaltový pokus brazilský legionář proměnil a získal tak pro Baník důležité tři body.

Nový kouč pražské Sparty Pavel Vrba zažil během domácí premiéry divokou přestřelku s Karvinou. Hosté se dostali do vedení již v osmé minutě zásluhou Papadopulose. Soupeř udeřil v první půli ještě jednou po trefě Herce, ale na druhé straně mířili přesně dvakrát Karlsson a jednou Krejčí. Po změně stran náskok letenského týmu zvýšil znovu švédský legionář, který tak zaznamenal hattrick. Domácí však dohrávali po vyloučení Trávníka v početní nevýhodě, a tak se Sparta o body bála do samotného závěru, neboť se stihl ještě trefit znovu Papadopulos.

Fortuna liga, 19. kolo:

Slovácko - Teplice 2:0 (1:0)

Branky: 5. Kalabiška, 89. Jurečka
Žluté karty: 45+1. Reinberk, 50. Jurečka– 43. Mareš, 69. Kučera (trenér)
Červená karta: 87. Droehnle (Teplice)
Domácí: Nemrava – Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška – Petržela (74. Kohút), Sadílek (83. Šimko), Havlík, Navrátil (90. Divíšek) – Kubala (46. Jurečka) – Kliment (83. Cicilia), trenér: Svědík
Hosté: Čtvrtečka – Vondrášek, Heidenreich, Mazuch, Droehnle – Jukl (60. Kučera), Fortelný (77. Radosta), Trubač, Žitný, Moulis (71. Černý) – Mareš (71. Macej), trenér: Kučera
Diváci: 0
Rozhodčí: Machálek – Vlček, Kotalík

Zbrojovka Brno - Zlín 0:0 (0:0)

Žluté karty: 70. Sedlák – 52. Cedidla, 60. Simerský
Domácí: Floder – Pernica, Dreksa, Šural – Bariš, Sedlák, Vaněk (83. Texl), Štepanovský (76. Pachlopník), Moravec – Růsek (87. Fila), Hladík (76. Přichystal), trenér: Dostálek
Hosté: Dostál – Simerský, Buchta, Conde, Janošek (87. Hlinka) – Potočný, Cedidla, Fantiš, Procházka – Janetzký (63. Dramé), Poznar, trenér: Páník
Diváci: 0
Rozhodčí: Hocek – Hájek, Dohnálek

Opava - Příbram 0:0 (0:0)

Žluté karty: 37. Didiba, 65. Březina, 78. Smola – 29. Vilotić, 40. Cmiljanović, 78. Kvída, 81. Laňka
Domácí: Digaňa – Březina, Kulhánek, Didiba – Helešic (59. Čvančara), Nešický, Tiéhi, Hellebrand, Mondek (75. Hrabina) – Kania (88. Schaffartzik), Dedič (59. Smola), trenér: Kováč
Hosté: Kočí – Kvída, Tregler, Vilotić – Laňka, Hájek (63. Kingue), Lalkovič (87. Antwi), Nový (72. Pilík), Cmiljanović – Voltr (87. Vávra), Zorvan, trenér: Horváth
Diváci: 0
Rozhodčí: Pechanec – Matoušek, Mojžíš

Slavia Praha - Pardubice 3:0 (2:0)

Branky: 19. a 27. Kuchta, 52. Stanciu
Žluté karty: 17. Sima – 31. Čihák, 39. Čelůstka, 48. Šejvl, 83. Surzyn
Domácí:
Kolář – Bah, Kúdela, Deli, Oscar – Holeš (70. Hromada), Provod – Sima (70. Masopust), Stanciu (79. Traoré), Olayinka (79. Bořil) – Kuchta (70. Lingr), trenér: Trpišovský
Hosté: Boháč – Surzyn, Šejvl (61. Ewerton), Toml, Čelůstka (43. Prosek) – Čihák – Tischler, Hlavatý (43. Solil), Kostka (61. Huf), Cadu – Černý (46. Jeřábek), trenér: Krejčí
Diváci: 0
Rozhodčí: Ginzel – Nádvorník, Podaný

Liberec - České Budějovice 0:0

Žluté karty: Mara, Mikula, Fukala, Hoftych (mimo hřiště) - Talověrov, Čolič, Skovajsa
Červená karta: 88. Skovajsa
Domácí: Nguyen - Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula - Koscelník, Karafiát, Mara, Pešek - Rondič - Rabušic. Trenér: Hoftych
Hosté: Drobný - Čolič, Talověrov, Králik, Skovajsa - Čavoš, Havelka - Mészáros (64. Brandner), Alvir, Mršič (88. Novák)- Ledecký (78. Jánošík) Trenér: Horejš. (ram)
Diváci: 0
Rozhodčí: Orel - Dresler, Vaňkát - Klíma (video)

Bohemians - Olomouc 0:0

Žluté karty: Bederka, Pulkrab - Radek Látal, Zmrzlý, Zifčák
Domácí: Le Giang - Hůlka (54. Bederka), Krch, Jindřišek - Dostál, Ljovin, Květ, Vondra - Hronek - Vaníček (66. Pulkrab), Necid. Trenér: Klusáček
Hosté: Mandous - Poulolo, Beneš, Zmrzlý - Radek Látal (80. Zahradníček), Breite, Sladký (89. Slaměna), Daněk, Hála (80. Mihalík) - Chytil, Nešpor (60. Zifčák). Trenér: Radoslav Látal
Diváci: 0
Rozhodčí: Julínek - Horák, Melichar - Zelinka (video)

Mladá Boleslav - Plzeň 2:2 (2:1)

Branky: 22. Ladra, 58. Škoda - 4. Šulc, 86. Matějka.
Žluté karty: Dancák, Takács - Limberský, Šulc, Mihálik, Kayamba
Domácí: Diviš - Douděra (73. Jakub Klíma), Šimek, Křapka, Preisler - Dancák, Pech - Malinský, Ladra (81. Drchal), Zmrhal (78. Skalák) - Škoda (78. Takács). Trenér: Jarolím
Hosté: Staněk - Havel, Brabec, Míka, Limberský (72. Matějka) - Bucha (66. Mihálik), Kalvach, Šulc - Ba Loua (18. Kayamba), Ondrášek (66. Beauguel), Falta. Trenér: Guľa
Diváci: 0
Rozhodčí: Franěk - Blažej, Flimmel - Hrubeš (video)

Ostrava - Jablonec 2:1 (2:1)

Branky: 17. a 38. De Azevedo obě z pen. - 20. Kubista.
Žluté karty: Jánoš, Fillo - Martinec, Jovovič, Kubista
Domácí: Laštůvka - Fillo, Pokorný, Stronati, Ndefe - De Azevedo (90. Buchta), Jánoš, Tetour (90. Kaloč), Holzer (80. Svozil) - Zajíc (46. Kuzmanovič), Šašinka (78. Mena). Trenér: Kozel
Hosté: Hanuš - Holík, Martinec, Zelený, Krob (78. Chramosta) - Považanec - Schranz (63. Haitl), Kubista, Kratochvíl, Jovovič (88. Podaný) - Doležal. Trenér: Rada
Diváci: 0
Rozhodčí: Berka - Kotík, Kubr - Lerch (video)

Sparta - Karviná 4:3 (3:2)

Branky: 22., 41. a 69. Karlsson, 27. L. Krejčí - 8. a 83. Papadopulos, 32. Herc
Žluté karty: Ladislav Krejčí starší, Dočkal, Nita - Tavares, Bolek, Santos, Mikuš, Herc
Červená karta: 72. Trávník
Domácí: Nita - Wiesner, Vitík, Čelůstka, Hancko - Souček, Trávník - Karlsson (74. Karabec), Dočkal (88. Matěj Hanousek), Ladislav Krejčí starší (38. Plavšič) - Kozák (74. Juliš). Trenér: Vrba
Hosté: Bolek - Jursa (74. Haša), Santos, Šindelář, Mazáň - Herc, Smrž - Čmelík (65. Mikuš), Ostrák (83. Marek Hanousek), Tavares - Papadopulos. Trenér: Jarábek