Bayern opět naštval své odpůrce, z konkurenčního týmu přivádí hvězdného stopera

Bayern opět naštval své odpůrce, z konkurenčního týmu přivádí hvězdného stopera

Proč se Bayern Mnichov, čerstvý vítěz Sextuplu (šest trofejí v jednom roce), drží na vrcholu tak dlouho? Bundeslize kraluje neustále od roku 2013.

Samozřejmě to je kvalitní akademie, marketing, moudrý výběr trenérů, kvalita stadionu, zázemí a tak. Kritici Bayernu ale poukazují i na podle nich nesportovní chování na přestupovém trhu, kdy mnichovský gigant záměrně oslabuje konkurenci a přetahuje hvězdné hráče z bundesligy, příkladem může být klidně i Robert Lewandowski, nejlepší hráč týmu, který přišel do Allianz Areny z Dortmundu.

Jmenovat můžeme ale i kapitána Manuela Neuera, jenž dorazil ze Schalke (v době, kdy hrálo o nejvyšší bundesligové příčky), dříve třeba i Maria Götzeho, řeč může být i o Benjaminovi Pavardovi ze Stuttgartu, z Borussie Dortmund kdysi dorazil i Mats Hummels... Nyní se k těmto jménům přidává i Dayot Upamecano.

Francouzský stoper patřil v barvách Lipska k nejlepším stoperům na světě a spekulovalo se o jeho odchodu do Premier League, nakonec ale míří do Mnichova. Přestup za miliardu je prý domluven a Upamecano má v létě v Allianz Areně nahradit Davida Alabu, který má namířeno do Realu. Bayern tak nahrál svým kritikům na smeč, neboť Red Bull Lipsko je momentálně druhý v bundeslize a nejspíše se jedná o největší konkurenci Bayernu v boji o titul.

zdroj: goal.com

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.