Pepe: Ronaldo je pro mě nejlepším na světě. Souboj bude zajímavý, nikdy jsem proti němu nehrál

Pepe: Ronaldo je pro mě nejlepším na světě. Souboj bude zajímavý, nikdy jsem proti němu nehrál

Turínští Bianconeri z Juventus Stadium se vydali do Porta v rámci úvodního osmifinále Ligy mistrů notně sebevědomí - s Draky totiž zatím ještě nikdy neprohráli.

V předchozích pěti pohárových střetech Stará dáma triumfovala hned čtyřikrát a jednou se zrodila remíza. K poslednímu setkání však došlo před čtyřmi lety.

Soubor trenéra Pirla navíc na podzim zvítězil ve všech třech venkovních utkáních a naposledy poměrně hladce přejel Barcelonu, což se v úterý večer díky koncertu Kyliana Mbappého podařilo také Paris Saint-Germain.

"Portu se obecně doma daří proti velkým týmům. Nicméně Juventus zná Porto velmi dobře. Jsem si jistý, že to nebude snadné, ale jsme připraveni tam sehrát velké utkání," avizoval bek Juve Alex Sandro, jenž v minulosti Portem prošel.

29 mistrovskými tituly ověnčené Porto však v Champions League táhne pětizápasovou šňůru bez porážky a co víc - ve stejné soutěži již nelovilo míč ze sítě 467 minut čistého času, což je velmi slušné.

Nehledě k tomu, že od listopadu loňského roku prohrál tým trenéra Sérgia Conceicaa pouze jednou a to s vedoucím Sportingem (1:2). "Doufám, že vyhrajeme, ale bude to těžké. Juventus má skvělé hráče a Cristiano je pro mě tím nejlepším na světě. Pokusíme se odevzdat maximum, věřit pokynům trenéra a bojovat o postup," přednesl sedmatřicetiletý portský kapitán Pepe.

Toho podle všeho čekají pikantní souboje s krajanem Cristianem Ronaldem, se kterým hrál mnoho let na San Bernabéu a jehož tedy velmi dobře zná. "Souboj s Cristianem bude zajímavý, nikdy jsem proti němu nehrál, jenom mnohokrát trénoval," zakončil velezkušený zadák aktuálně druhého týmu Primeira Ligy, jenž si před návratem do rodné země chvíli zahrál také za Besiktas Istanbul.

Slavia s Leicesterem a na Stínadlech, Sparta ve Zlíně, Plzeň s Bohemians, Sevilla - Dortmund, AC - Inter

Zdroj: ceskatelevize.cz