U Nisy padlo 9 žlutých, Liberec přežil penaltu a spasil ho žolík Rondič. Ševci čekají na výhru už 9 zápasů

Středeční dohrávka 17. kola Fortuna:ligy na severočeském stadionu U Nisy proti sobě svedla pátý a třináctý tým tabulky. Slovan Liberec byl proti Fastavu Zlín před úvodním hvizdem mírným favoritem nejen kvůli současnému postavení, ale i díky historické bilanci a poslednímu vzájemnému měření sil, které opanoval poměrem 5:0.

Obě mužstva na sebe dosud v rámci nejvyšší tuzemské soutěže narazila třicetkrát, s tím, že dvanáctkrát se radovala podještědská družina, devětkrát Ševci a devětkrát došlo k remízovému výsledku.

Výběr trenéra Bohumila Páníka, který může nově pracovat s Dominikem Janoškem i Romanem Potočným, naposledy zvítězil v listopadu loňského roku v Karviné, ale od té doby už čeká na tříbodový zisk osm utkání v řadě.

V Liberci doufali, že se jim pouze 70 hodin po bitvě s Dynamem podaří důstojně připravit hrací plochu. Tím spíš, jaké v posledních dnech panovaly mrazy...

"Máme famózní trávníkáře, kteří si s tím umí perfektně pohrát. Hřiště bude zase výborně nachystané, toho se vůbec nebojíme. Jsou to machři," pronesl před soubojem hlavní kouč domácí družiny Pavel Hoftych.

Poprvé se rozvlnila síť ve 23. minutě a postaral se o to nejlepší střelec moravského týmu Tomáš Poznar. Skóre však zůstalo 0:0, protože podle asistenta hlavního rozhodčího stál zlínský dlouhán v době přihrávky v ofsajdové pozici.¨

Po prvních pětačtyřiceti minutách se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Do hodiny hry udělali domácí hned dvě změny. Hned po změně stran se na hřiště dostal uzdravený Michal Sadílek, jenž nahradil Kamsa Maru a v 58. šel dolů Slovák Michal Faško, kterého střídal mladý bosenský forvard Imad Rondič.

A právě dvaadvacetiletý ofenzivní žolík pobyl na ploše zhruba deset minut, než se potřetí v ročníku. střelecky prosadil a poslal svůj tým do vedení. To vše po asistence Martina Koscelníka.

Celek z Baťova města mohl vyrovnat pět minut před koncem, kdy dostal po ruce Jhona Mosquery možnost pokutového kopu Tomáš Poznar. Ten však svůj pokus nasměřoval pouze do břevna a ambiciózní domácí tak přežili největší šanci na vyrovnání.

V zápase, ve kterém udělil hlavní sudí hned devět žlutých varování, se nastavovaly tři minuty, ale nic podstatného už se na severu země nepřihodilo. Liberec se dostal na dvaatřicet bodů, Zlín zůstal na devatenácti a na triumf čeká již dlouhých devět duelů.

Fortuna:liga - středeční dohrávka 17. kola:

FC Slovan Liberec - FC Fastav Zlín 1:0 (0:0)
Branky: 69. Rondič. ŽK: Mara, Sadílek, Faško, Karafiát, Mosquera - Jawo, Potočný, Janetzký, Procházka. Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Vodrážka; VAR: Orel.

Liberec: Nguyen (68. Knobloch) – Koscelník, Jugas, Chaluš, Mikula – Karafiát (68. Pourzitidis), Mara (46. Sadílek) – Pešek (88. Šulc), Faško (58. Rondič), Mosquera – Rabušic.

Zlín:  Dostál – Fantiš, Simerský, Buchta, Procházka – Hlinka (87.García), Conde, Janošek (76. Matejov) – Jawo (63. Janetzký), Poznar, Potočný (87. Dramé).

Šulc: Viktorka je spící obr. Máme šanci ligu ještě zamotat a Je jen otázka času, kdy se rozjedeme

Vindheim o aktuální náladě na Letné: Cítím velmi dobrou atmosféru, změna týmu určitě prospěla