Slavia lišky neulovila, ale veze do Leicesteru nadějnou remízu. Schick se trefil dvakrát

Slávisté se obávaného Leicesteru nezalekli. I přes několik nadějných příležitostí na obou stranách skončil zápas bezbrankovou remízou. Střelecky se naopak dařilo Patriku Schickovi.

Hostující Lišky naháněli přes pražským představením strach. O víkendu obrali Liverpool a do Vršovic přivezli plnou sestavu, kterou také nasadili. V základní sestavě proto čněli i hvězdní Tielemans, Maddison nebo Vardy. Slávisté ovšem opět vyrukovali s aktivní taktivou, která pomohla vymazat kanonýra Vardyho, který byl střídán již v 63. minutě. Úlohu nejnebezpečnějšího muže na trávníku zastal jeho spoluhráč Barnes, který měl velkou šanci v po čtvrthodině hry, kdy domácí podržel jistý Kolář. Za domácí hrozil aktivní Bah a střelecky disponovaný Stanciu.

Zápas, který sledovala i početná státnická delegace branku nepřinesl a Slavia si tak do venkovního zápasu veze nadějnou remízu. Kaňkou zápasu je pro Slavii zranění Holeše, který odstoupil po půlhodině hry.

SK Slavia Praha 0:0 Leicester City FC

Domácí: O. Kolář – Bah, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Holeš (30. Hromada), Provod (90+1. Lingr) – Sima, Stanciu (73. Traoré), Olayinka – Kuchta (73. Masopust).

Hosté: Schmeichel (C) – Amartey, J. Evans, Söyüncü, Thomas – Ndidi, Tielemans – Albrighton (64. Ünder), Maddison (76. Choudhury), H. Barnes – Vardy (64. Iheanacho).

Skvělý večer prožil reprezentační útočník Patrik Schick, který pomohl vrátit do hry Leverkusen na hřišti Young Boys Bern, kde jeho zaměstnavtel prohrával již 0:3. Schickovi trefy z 49 a 52. minuty zápas notně zdramatizovali. Zvláště, když se k příspěvku Schicka přidal i Diaby. Poslední slovo měli ovšem i tak domácí, které trefou v závěrečné minutě zachránil od fiaska Siebatcheu.

Jeden z životních večerů taktéž prožil bývalý sparťan Guélor Kanga, který brankou přispěl k nečekané remíze Crvene zvezdy Bělehrad s AC Milán.

Další čtvrteční výsledky Evropské ligy:

Braga - AS Řím 0:2 (5. Džeko, 87. Mayoral), CZ Bělehrad - AC Milán 2:2 (52. z penalty Kanga, 90+3. Pankov - 42. vlastní Pankov, 61. z penalty T. Hernández), Krasnodar - Dinamo Záhřeb 2:3 (28. Berg, 69. Claesson - 15. a 54. Petković, 75. Atiemwen), Olympiakos - PSV Eindhoven 4:2 (9. Bouchalakis, 37. M'Vila, 45+2. El Arabi, 83. Masouras - 14. a 40. Zahavi), Real Sociedad - Manchester United 0:4 (27. a 57. Fernandes, 65. Rashford, 90. James), Slavia - Leicester 0:0Wolfsberger - Tottenham 1:4 (55. z penalty Liendl - 13. Son, 28. Bale, 34. Lucas Moura, 88. Carlos Vinícius), Young Boys - Leverkusen 4:3 (3. Fassnacht, 19. a 89. Siebatcheu, 44. Meschack - 49. a 52. Schick, 68. Diaby).