Fiorentina rozdrtila Spezii, Lazio porazilo Sampdorii s Janktem. Barák si připsal asistenci

Dvěma zápasy začalo v pátek večer 23. kolo Serie A. Fiorentina porazila Spezii 3:0, Cagliari podlehlo Turínu. Hellas Verona s Antonínem Barákem poté nastoupila na hřišti Janova. Sassuolo zase remizovalo s Bolognou.

Fiorentina si po dvou prohrách konečně připsala vítězství. Paradoxně proti Spezii, která vstala z mrtvých a před týdnem porazila AC Milán. Po bezbrankové první půli poslal Fialky do vedení Vlahovič, na jehož gól poté ještě navázali Castrovilli a Eyseric. Konečné skóre bylo 3:0 ve prospěch domácích.

Cagliari doma hostilo souseda z tabulky a v rámci boji o udržení podlehlo Turínu 0:1. Jedinou branku utkání obstaral brazilský hvězdný obránce Bremer, o jehož služby se zajímal už i Manchester United. Gól padl v 76. minutě a nakonec se ukázal jako vítězný.

Římské Lazio v sobotu dokázalo porazit Sampdorii 1:0. V generálce před bitvou s evropským šampionem Bayernem Mnichov, který je čeká v týdnu v Lize mistrů, zvítězili Římané díky brance Luise Alberta. Ten se trefil ve 24. minutě a i přes snahu hostů Lazio utkání vyhrálo. Do hry se dostal i Čech Jakub Jankto, jenž za Sampdorii nastoupil na druhý poločas.

Do Janova přijel další tým ze středu tabulky, Hellas Verona. Za tu nastoupil i český reprezentant Antonín Barák a měl lví podíl na otevření skóre, asistoval totiž na první gól utkání. Janov sice po poločase srovnal, Verona si ale vedení vzala zpět na svou stranu. Za pět minut dvanáct ovšem i přesto Janov skóroval na konečných 2:2 a z utkání se tak zrodila remíza.

Další remíza se poté odehrála na hřišti Sassuola, kam zavítala Bologna. Skóre otevřel hostující slavný útočník Roberto Soriano, poté ale přišla nepříjemnost pro vedoucí tým z Boloni, neboť musela od 30. minuty dohrávat v deseti. Sassuolo využilo přesilovku a vyrovnalo na 1:1, více ale proti hůře postavenému týmu v tabulce, který navíc dohrával v deseti, ze zápasu nezískalo.