Lingard nás posunul na další úroveň, chválí si posilu Moyes

Lingard nás posunul na další úroveň, chválí si posilu Moyes

Ruku na srdce. Na Old Trafford byli rádi, když se Jesseho Lingarda zbavili. A teď se nestačí stejně jako zbytek Premier League divit.

David Moyes a jeho družina má v posledních měsících kliku na nečekané přestupové bangery. Po excelentních transferových trefách s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem si pomalu mohou připsat další jackpot. V Manchestru nechtěného Jesseho Lingarda.

Lingardovi byla vyčítána nízká produktivita a přemrštěné sebevědomí nepodložené výkony. Hráč s cynickou přezdívkou Lingardinho, ale u Hammers okamžitě zaujal a hlavně se uvedl dvěma goly. Davidu Moyesovi se sázka na svého někdejšího svěrence začíná vyplácet. A možná dojde i na trvalé spojení. "Je tu s námi zatím krátce. Každopádně by tady dostat pořádnou šanci. Uvidíme, jestli se mu u nás bude líbit. O tom, jestli bychom ho mohli získat natrvalo se rozhodneme až za pět šest měsíců," uvedl nedávno Moyes pro dailymail.co.uk.

A co může za jeho nečekaný návrat do formy? „V první řadě je to jeho povaha a přístup ke hře měl vždy dobrý a chce něco dokázat. Taky měl vždy dobrou energetickou hladinu a dobrou rychlost, a to jsem u něj uměl vždy ocenit." připomíná proč si ztraceného "syna" vytáhl opět do svých služeb.

Znovu nalezené nadšení JL má navíc pozitivní efekt i na zbytek týmu „Jesse také dal našim hráčům povzbuzení. Když se snažíte vylepšit kádr, tým musí vidět, že hráči, kteří přijdou, jim pomohou. Věřím, že to dokázal již po třech zápasech.“ smekl před hráčem, který ve West Hamu pouze hostuje.

Zdroj: London Evening Standard

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.