Alaba ukončil spekulace o své budoucnosti. Přesvědčí ho vedení Blues, nebo zamíří do vysněného Realu?

Alaba ukončil spekulace o své budoucnosti. Přesvědčí ho vedení Blues, nebo zamíří do vysněného Realu?

Rakouský obránce David Alaba po této sezoně opustí Bayern Mnichov. Osmadvacetiletý stoper to potvrdil na nedávné tiskové konferenci.

Bavorský velkoklub dlouho usiloval o prodloužení s Alabou, ale nenašel s hráčem společnou řeč kvůli mzdě. Šestinásobný rakouský fotbalista roku bude od posledního června volným hráčem. Zahraniční média už delší dobu spekulují o jeho budoucnosti, nejčastěji byl skloňován s Realem Madrid, poté s Chelsea. „Mohu potvrdit, že v létě opustím Bayern Mnichov. Ještě jsem se ale nerozhodl kam povedou mé další kroky,“ citoval facebookový profil FC Chelsea CZ/SK (aktuální informace) slova Alaby.

Na Stamford Bridge o tohoto obránce velmi usilují. „Navzdory vysokým finančním požadavkům a touze přestoupit do Realu Madrid, se Chelsea stále snaží přesvědčit Davida Alabu, aby se připojil k nim,“ uvedl italský novinář Fabrizio Romano.

Do Bayernu přišel už v šestnácti letech v roce 2008, do prvního týmu bavorského klubu se poprvé prosadil o dva roky později. Následně ještě půlroku strávil na hostování v Hoffenheimu. S týmem získal neuvěřitelných 24 trofejí, včetně dvou triumfů v Lize mistrů, devíti německých mistrovských titulů. Ve 415 zápasech v dresu Bayernu vstřelil 33 branek.

Zdroj: Facebook FC Chelsea CZ/SK (aktuální informace)

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.