Další ocenění pro Součka. Bude hráčem roku, naběhá za zápas i sedmnáct kilometrů, říká úctyhodně Rice

Další ocenění pro Součka. Bude hráčem roku, naběhá za zápas i sedmnáct kilometrů, říká úctyhodně Rice
OBSAHUJE OHLASY

West Hamu se v letošní sezoně velice daří a koketuje s myšlenkou Ligy mistrů. Velkou zásluhu na tom má štítová dvojice Kladivářů Tomáš Souček a Declan Rice. Jejich trenér David Moyes si bez nich už ani základní sestavu nedovede představit.

West Ham se po pětadvaceti kolech nachází na čtvrtém místě a v týmu panuje spokojenost. „Je tak moc dobrý. Nedojde vám, co všechno pro tým dělá, dokud ho nemáte vedle sebe ve středu pole,“ chválil českého reprezentačního záložníka Rice, jehož slova citoval web aktualne.cz.

„Pořád běhá, je silný, dostává se do šestnáctky soupeře, je úžasný ve vzduchu. Dělá úplně všechno, co byste po záložníkovi mohli chtít. Soupeři proti němu jdou a už předem se ho obávají. Když jste na něj tvrdí, on bude ještě tvrdší,“ opěvoval Součka anglický reprezentant.

Výjimečnost bývalého záložníka Slavie ukazují i běžecké statistiky. „Když jsme hráli nedávno na Manchesteru United FA Cup, naběhal v zápase sedmnáct kilometrů. Všichni kluci mu pak říkali: Tohle není normální, Tome!“ ocenil Rice.

„Je neuvěřitelný, má fantastickou sezonu. Nepochybuji, že bude hráčem roku. Zaslouží si to, je to nejen skvělý hráč, ale i skvělý kluk,“ dodal dvaadvacetiletý Angličan.

Zdroj: aktualne.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.