Petržela o aktuálním kouzlu Slovácka: Mančaft je dobrý a zdravý. Lidsky i fotbalově jsme si sedli

Petržela o aktuálním kouzlu Slovácka: Mančaft je dobrý a zdravý. Lidsky i fotbalově jsme si sedli
OBSAHUJE VIDEO

Když se Slovácko představilo na Střelnici naposledy, byl z toho ostudný debakl 0:6. Středeční hladké třígólové vítězství nad severočeským protivníkem tedy bylo sladkou odplatou.

Tím spíš, že momentálně šlapající celek z Uherského Hradiště, který táhne desetizápasovou šňůru bez porážky, čekal na vyplenění jablonecké půdy téměř dvě dekády od března roku 2002.

"Když jsme tady hráli posledně, měli jsme každý dostat pokutu 100 tisíc korun za to, co jsme předvedli," přiznal sedmatřicetiletý křídelník Milan Petržela.

"Zatím jsme si z toho dělali jenom legraci, ale jsme rádi, že se nás štěstíčko drží. Když jsme jeli do Jablonce, tak jsme si říkali, že ta šance tu je, tak proč ji nevyužít," vyprávěl po závěrečném hvizdu exreprezentant, jenž v této ligové sezoně naskočil do 19 duelů a připsal si tři branky.

Obrat mentality ve skromně působícím klubu ho těší. "Nejedeme ven jen pro remízu, ale už si dokážeme otevřeně říct, že chceme tři body. Tyhle zápasy nás posouvají vzhůru,“ liboval si svěřenec Martina Svědíka.

Díky úspěšné sérii si budou Kliment, Kadlec, Cicilia, Sadílek a spol. věřit také v neděli na vedoucí Slavii. "Mančaft je dobrý, zdravý, i když je nás hodně zkušených, ale to k tomu patří. Lidsky a fotbalově jsme si sedli. Jsme rádi, že se nás štěstíčko drží. Musíme mu jít pořád naproti, aby se od nás neotočilo zády a udrželi se nahoře," uzavřel na klubovém webu někdejší hráč Plzně, Sparty i Augsburgu.

Jeho tým je po dvaceti kolech na bronzové pozici se čtyřbodovou ztrátou na druhou Spartu a ve hře je stále také v MOL Cupu, kde ho čeká v úvodu března nepříliš přesvědčivá Mladá Boleslav.

Slovácko loupilo na jablonecké Střelnici, Ševci Poznar s Dramém prodloužili dlouhou negativní sérii Jarolíma

Zdroj: fcslovacko.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.