Souček s Coufalem si na nového trenéra nebudou muset zvykat. Moyes vyvrátil spekulace o odchodu do Celticu

Souček s Coufalem si na nového trenéra nebudou muset zvykat. Moyes vyvrátil spekulace o odchodu do Celticu

Ještě loni touto dobou bojoval londýnský West Ham o záchranu v Premier League, uprostřed sezóny angažoval trenéra Davida Moyese s cílem zachránit klub mezi elitou. To se povedlo, ba dokonce nyní West Ham bojuje o evropské poháry!

A skvělým Kladivářům už od loňska pomáhá i záložník Tomáš Souček, od léta pak obránce Vladimír Coufal. Bývalí slávisté a reprezentanti prožívají oba skvělou formu, patří k tahounům týmu a mají lví podíl na tom, že má West Ham na dosah kvalifikaci do Ligy mistrů, v horším případě do Evropské ligy.

Zatímco jejich bývalý klub Slavia vyřadila Leicester v Evropské lize, West Ham soupeří právě s Leicesterem (ale i dalšími kluby) právě o místenku v Champions League. Moyes tak z týmu na sestup udělal konkurenceschopný tým a navazuje tak na úspěchy v Evertonu, který trénoval více než deset let. 

I přes úspěchy West Hamu se ale hovořilo o tom, že skotský kouč Kladiváře v létě opustí. Podle některých médií vedl intenzivní jednání se skotským Celticem Glasgow. Jenže Moyes spekulace vyvrací a dává tak najevo, že spolupráce s Coufalem, Součkem a dost možná i s dalšími slavisty, kteří jsou po skalpu Leicesteru často skloňování s příchodem do Premier League, jmenovitě zejména Lukáš Provod, Abdallah Sima a Jan Bořil, může ve West Hamu psát historii.

zdroj: goal.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.