Velké změny v Liverpoolu kvůli mizerné sezóně? Klopp se vyjádřil

Velké změny v Liverpoolu kvůli mizerné sezóně? Klopp se vyjádřil

Finále Ligy mistrů 2018, vítězství v soutěži o rok později a následně titul v Premier League v minulé sezóně. Na tento stříbrno-zlatý hattrick ale Liverpool v této sezóně nenavazuje, zatím se jedná o nejhorší sezónu za poslední roky.

Liverpoolu se letos moc nedaří, místo titulu bojuje sotva o účast v Lize mistrů. O místenku v této soutěži pro příští sezóny bojuje s West Hamem, Chelsea, Leicesterem či Evertonem. Tedy za předpokladu, že na prvních dvou místech skončí kluby z Manchesteru, které to mají rozehrané velmi dobře (přestože jsou Red Devils druzí před Leicesterem pouze o skóre).

Momentálně Liverpool prožívá hrůzostrašnou sérii čtyř ligových proher v řadě! A to měl loni tento tým dlouhou dobu našlápnuto k tomu, aby celou sezónu vydržel bez porážky podobně jako Invicibles Arsenalu 2003/04. V posledních třech zápasech navíc podlehl Manchesteru City, Leicesteru a konkurenčnímu Evertonu.

Tahle sezóna ztracená ještě není, zcela jistě ale dopadne hůře než ty dvě předešlé. Bude to důvod k tomu, aby v létě trenér Jürgen Klopp přestavěl mužstvo? Německý trenér nic takového neočekává. "Základní sestava týmu by měla v příští sezóně vypadat podobně. Určitě to nebude tak, že v létě prodáme a koupíme deset hráčů," ujistil kouč Salaha, Maného, van Dijka či Alissona.

"Nedaří se nám, ale pořád jsme Liverpool. Musíme tvrdě pracovat a vrátit se na vítěznou vlnu, život není jen o výhrách," uzavřel oblíbenec fanoušků Liverpoolu.

zdroj: goal

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.