Krize Schalke pokračuje, hráči už nevěří trenérovi Grossovi. Dostane konečně šanci na lavičce klubová legenda?

Krize Schalke pokračuje, hráči už nevěří trenérovi Grossovi. Dostane konečně šanci na lavičce klubová legenda?

Téměř všichni zažili velmi náročných posledních dvanáct měsíců kvůli pandemii, dvojnásobně si ale mohou stěžovat fanoušci Schalke. Jejich tým ještě před dvěma lety patřil k německé špičce, v této sezóně ale v bundeslize vyhrál pouze jednou, na předposlední místo kouká zespoda a tým změnil letos už několik trenérů.

Schalke je na tom opravdu špatně. Místo boje o Ligu mistrů se strachuje o místenku v bundeslize v příští sezóně, k záchraně má ale Schalke momentálně hodně daleko. Pád do druhé bundesligy je proto více než pravděpodobný. Tým nezvedl ani příchod švýcarského kouče Christiana Grosse, který je už třetím trenérem Schalke v této sezóně.

V souvislosti s každou trenérskou změnou v posledních měsících se hovořilo o několika jménech. V úvahu vždy připadal i bývalý útočník a klubová legenda Raúl, jenž momentálně trénuje B tým Realu Madrid a daří se mu. Podle některých médií má v létě převzít A mužstvo místo Zinedina Zidana, to ale není vůbec jisté.

Ještě před koncem sezóny by ale mohl uprchnout zpět do Schalke, kde působil dva roky. Jako hráč odešel z Realu do Schalke v roce 2010 a strávil zde úspěšné dvě sezóny, v té první došel s klubem až do semifinále Ligy mistrů a vyhrál německý pohár. Většinu své kariéry sice strávil v Realu, jako klubovou legendu jej ale považují i fanoušci Schalke. 

A takto respektovaná fotbalová persona a navíc oblíbenec fanoušků, kteří se sice na stadion asi ještě nějakou dobu nepodívají, by mohla být poslední nadějí Schalke na záchranu v bundeslize. Konec kouče Christiana Grosse je momentálně skoro více než jistý, hráči si totiž na jeho praktiky stěžovali u vedení a je očividné, že švýcarský kouč důvěru kabiny nemá. Nahradit by jej proto mělo nové jméno a Raúl je jednou z možností.

zdroj: sport1

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.