Potočný se cítí jako politý živou vodou: Doufám, že si pohodu vezmu s sebou v létě zpátky do Baníku

Potočný se cítí jako politý živou vodou: Doufám, že si pohodu vezmu s sebou v létě zpátky do Baníku

Svou první zlínskou trefu si Roman Potočný schoval na střet se Sigmou Olomouc a jeho penalta nakonec rozhodla o tom, že si jeho Ševci připsali druhý tříbodový zisk v řadě a v tabulce si polepšili na průběžnou jedenáctou pozici.

Byť si kvůli terénům občas zkušený ofenzivní borec připadá jako ragbista, věří, že už to bude jen lepší a lepší. Psychicky už je ostatně kabina Fastavu tako jinde, než ještě dva týdny zpět...

"Už když jsem do Zlína přišel, nepřipadalo mně, že na mužstvu byla nějaká velká psychická deka. Je tady dobrá parta, byla jen otázka času, kdy nám to začne šlapat i na hřišti," uvedl v interview pro gol.cz klient hráčského agenta Jiřího Müllera.

Jak mu vyhovují praktiky kouče Bohumila Páníka? "Upřímně, nikdy jsme nebyli v kontaktu. Poznali jsme se až ve Zlíně. Mám radost, že měl o mě zájem už v Baníku. Herní model, který razí Zlín, mi vyhovuje. Je podobný, na jaký jsem zvyklý z Liberce. Tedy na brejky, balon rychle nahoru. Věřím, že ve Zlíně pomůžu týmu i sobě. Abychom šli tabulkou nahoru. Chci tady navázat na to, co bylo před Baníkem," pokračoval na stránkách gol.cz bývalý hráč Sparty, Roudnice, Táborska, Brozan či Teplic.

Předešlé trápení na Bazalech se zdá být zapomenuto. "Když jsem ale přešel do Zlína, jako by mě polili živou vodou. Mám čistou hlavu, hraje se mi výborně. Soustředím se teď na Fastav. Doufám ale, že si pohodu vezmu s sebou v létě zpátky do Baníku," přidal na webu gol.cz brzy třicetiletý borec, jenž se dokázal loni dostat až do reprezentace.

Komentovat odvolání Luboše Kozla, pod nímž neodehrál ani zdaleka všechno, už však komentovat nechtěl. "Tohle není moje starost. Jsem ve Zlíně, zaměřuju se jen na to, abychom se dostali v tabulce výš," zakončil Potočný, jehož povídání nabídl portál gol.cz.

Svůj pátý soutěžní start za žlutomodré barvy si bude moci připsat šestý březnový den v domácím utkání proti Bohemians 1905.

Glosa Honzy Rajnocha: Mezi Kozlem a kabinou to příliš nefungovalo. A Vodháněl na tenise? Plivnutí do tváře fandům i celé Bohemce!

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.