Opustí Agüero po deseti letech Manchester? V létě si bude moct vybrat společnost Ronalda nebo Messiho

Opustí Agüero po deseti letech Manchester? V létě si bude moct vybrat společnost Ronalda nebo Messiho

Dvaatřicetiletý útočník a reprezentant Argentiny Sergio Agüero působí ve vrcholovém evropském fotbale už patnáct let. Nespočet branek už vstřelil ve španělské La Lize i v anglické Premier League, v létě by ale mohl znovu měnit dres. Co by mohl být jeho třetím evropským klubem?

Po odchodu z Independiente, kde Agüero fotbalově vyrůstal, působil pět let v Atleticu Madrid, kde patřil k nejlepším střelcům ve Španělsku. V roce 2011 se zapojil do ambiciózního projektu bohatých šejků a přestoupil do Manchesteru City, kde za deset let dokázal opravdu hodně, kromě čtyř ligových titulů získal i několik anglických pohárů. Nevyhrál zatím pouze Ligu mistrů, na to má ale ještě letos šanci. S Atleticem Madrid ale naopak vyhrál Evropskou ligu.

V létě, kdy oslaví třiatřicáté narozeniny, by se ale mohl znovu stěhovat. Spekulovalo se o jeho návratu do Španělska, velký zájem o něj prý měla Barcelona, kterou loni opustil Luis Suaréz pro změnu do Atletica Madrid. Podobný gólový střelec Kataláncům chybí a Agüero by tuto mezeru v kádru Barcelony mohl vyplnit. Jenže vážné zájemce bude mít argentinská superstar dva, odejít by mohl totiž i do italského Juventusu.

I Stará dáma o něj projevila zájem a v létě se tak nejspíše bude moct Agüero rozhodnout, zda mu bude příjemnější společnost Ronalda, Moraty či Dybaly nebo naopak Messiho a Griezmanna. V případě, že Messi v létě z Barcelony odejde, by se naopak Agüero mohl stát novou tváří barcelonského útoku...

zdroj: Goal

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.