Inter vyhrál v lize pošesté v řadě, AC Milán si poradilo s Veronou, Morata spasil Juventus proti Laziu

Šestadvacáté kolo italské Serie A začalo v sobotu odpoledne duelem Spezie s Beneventem. Udinese později porazilo Sassuolo. Večer Juventus ve šlágru kola porazil Lazio Řím. V neděli AS Řím splnilo roli favorita a porazilo FC Janov. Důležitou výhru z Verony veze AC Milán, který i přes početnou marodku podal dobrý výkon. Ve Fiorentině a Crotone padlo šest branek. Inter nadále vévodí tabulce Serie A, k šesté ligové výhře v řadě je nasměroval Škriniar.

Duel týmů ze spodní části tabulky Spezie a Beneventa, které mají ovšem na sestupové pozice ještě bodovou rezervu, dopadl remízou. Do vedení šlo v první půli hostující Benevento, za které se trefil Gaich, Spezia ale v 71. minutě srovnala zásluhou Verdeho a další gól už k vidění nebyl.

Později se představilo Sassuolo na hřišti Udinese. Skóre otevřel v prvním poločase velezkušený útočník ve službách Udinese s minulostí v Bilbau, Juventusu či Tottenhamu Fernando Llotente. Jeho trefa se ukázala býti vítězná, skóre navíc ještě v nastavení pečetil Roberto Pereyra a Udinese tak porazilo Sassuolo 2:0.

Juventus nechal na lavičce svou největší hvězdu Cristiana Ronalda kvůli náročnému programku a nedostatku odpočinku a už ve 14. minutě doma inkasoval, za Lazio se trefil Correa. Jenže ještě před poločasem srovnal Rabiot a po necelé hodině hry vstřelil dvě slepené branky Alvaro Morata, jenž zajistil Juventusu cenné vítězství, kterému posledních dvacet minut přihlížel i sám CR7.

AS Řím po výhře nad Janovem si připsalo druhou výhru v řadě, o které rozhodl ve 24. minutě Gianluca Mancini, který po rohovém kopu vyskočil ze všech nejvýš a centrovaný míč hlavou přesně umístil k pravé tyči.

AC Milán i přes velkou marodku a změny v sestavě podal dobrý výkon a potvrdil, že se jim na hřištích soupeřů daří nejlépe ze všech týmů Serie A. První branku vstřelil Rade Krunič, který se trefil přesně zahraným přímým volným kopem do pravého horního rohu branky. Po změně stran v 50. minutě na 0:2 upravil Diogo Dalot, jenž zpoza vápna vypálil nechytatelně do levé šibenice. Za Veronu odehrál 54 minut český reprezentant Antonín Barák.

Fiorentina doma v rámci velké přestřelky remizovala s Parmou 3:3, za domácí se trefili Martinez, Milenkovič a Iacaponi, který navíc konečné skóre odvrácením prohry zajistil až ke konci utkání. Za hosty se mimo jiné trefil i exsparťan a Slovák Juraj Kucka, který proměnil penaltu.

Šest branek padlo i v Crotone, remíza ale k vidění nebyla. Domácí tým smetl FC Turín 4:2, dvěma brankami se blýskl domácí forvard Simy.

Celých devadesát minut v utkání Sampdoria Janov - Cagliari odehrál i český reprezentant Jakub Jankto, jenž přihlížel remíze 2:2. Hosté v utkání vedli, Sampdoria však duel bleskově otočila. Jenže sardinský klub skóroval v nastavení i podruhé a body se tak dělily.

Neapol se postupně dotahuje na příčky zajišťující účast v Lize mistrů a potvrdila to i doma proti Boloni. Tým z jižní Itálie doma zvítězil 3:1, dvěma brankami se blýskl útočník Lorenzo Insigne. Gól zaznamenal ale i navrátilec Victor Osimhen.

V zajímavém souboji Inter vyzrál na Atalantu. O jedinou branku utkání se postaral slovenský reprezentant Škriniar, který se v 54. minutě probojoval k míči v pokutovém území a svou přízemní ranou k levé tyči překonal bezmocného gólmana soupeře.

Fiorentina - Parma Calcio 3:3 (2:1)
Branky: 28. Martínez, 42. Milenković, 90+4. Iacoponi (vl.) - 32. Kucka (pen.), 72. Kurtić, 90. Mihăilă

FC Crotone - Turín FC 4:2 (1:1)
Branky: 27. (pen.), 54. Simy, 80. Reca, 90+4. Ounas - 45. Mandragora, 84. Sanabria

Sampdoria Janov - Cagliari 2:2 (0:1)
Branky: 76. Bereszynski, 80. Gabbiadini - 11. Pedro, 90+6. Nainggolan

Neapol - Bologna 3:1 (1:0)
Branky: 8. a 76. Insigne, 65. Osimhen - 73. Soriano

Inter Milán - Atalanta 1:0 (0:0)
Branka: 54. Škriniar